اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش امروز در بازار سهام/بازار در یک قدمی تعادل قرار گرفت

خالص سفارشات فروش سهام از رقم ۴۰۰میلیارد تومان عبور کرد، برتری سمت عرضه در صنعت بانک‌ها و مؤسسات اعتباری بیش از سایرین بود و همچنین سهام بانک آینده ۴۰۰میلیارد تومان سفارش فروش داشت.

اقتصاد آنلاین – امیر مهدی زاده؛ در ساعت ۹ و ۳۰ جمع صف‌های خرید حدود دو هزار و ۷۰۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش سه هزار و ۱۰۰میلیارد تومان بوده است. بدین ترتیب خالص سفارشات فروش که در سیستم معاملات ثبت شده به ۴۰۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش «وآیند»، «وملی» و «کیسون» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده ۳۷۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید «خساپا»، «کاما» و «خودرو» در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۳۵۰میلیارد تومان (۵۰درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر هزار و ۵۶۰میلیارد تومان (۵۰درصد کل) می‌شود. همچنین حجم صف‌های خرید در ۴۸نماد و حجم صف‌های فروش در ۵۷نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف کاشی سعدی (کسعدی) به ۱۰درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۴۰۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «انبوه‌سازی، املاک و مستغلات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۳۱۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «خودرو و ساخت قطعات» با تقاضای خرید ۳۶۰میلیارد تومانی همراه است.

صفهای خرید و فروش بورس و فرابورس 99.08.24

این جدول حدود ۳۴ درصد از پنج هزار و ۸۰۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع دو هزار و ۹۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۲۷۹ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هفت هزار و ۹۰۰میلیارد تومان خواهد رسید.

نقشه صفوف خرید و فروش سهام 99.08.24

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۱ ۰

    دولت و حقوقيها بايد ضامن ضررهاي افراد در اين فاصله باشند. بسياري از مردم ورشكسته از بورس خارج شدند و دليل انهم مضظر بودن و به نون شب محتاج بودن است. چرا بايد به موسسات مالي 8000 ميليارد كمك شود و ضرر مردمي كه حمايت كننده صنايع كشور بوده اند يله و رها شوند. اين ضررها را چه كسي بايد جبران كند؟ آيا نبايد دولتي كه مردم را به بورس دعوت كرده و حقوقيها را كنترل نكرده، بانكها را كنترل نكرده كه با فروش زياد بازار را به اينجا برسانند، اين ضرر را جبران كنند. آيا نبايد بورسي كه قيمتهايش چسبنده نيست و در كنارش بازارهاي چسبنده اي همچون طلا و مسكن قرار دارند حمايت شوند. مسببان ضرر مطابق گفته پيامبر خدا ضامنند. چرا دولت بايد اجازه به به فروش سهام از جانب حقوقيهايي داده شود كه نزديك به 40 تا 50 و بيشتر از درصد سهام شركتها را دارند و مي خواهند بقيه شركت را خريداري كنند و لذا با عرضه سهام قيمت را پايين مي آورند و سپس مال مردم را با اندك قيمتي بخورند. بنابراين دولت و حقوقيها بايد بخشي از ضرر را جبران كنند و نبايد بالا رفتن قيمت در زمانهاي دور را وعده دهند.