اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش در بورس امروز/ صفوف فروش بانکی‌ها نفس بازار را سنگین کرد

خالص سفارشات فروش سهام از رقم سه هزار میلیارد تومان عبور کرد، برتری سمت عرضه در صنعت بانک‌ها و مؤسسات اعتباری بیش از سایرین بود و همچنین سهام بانک آینده حدود ۴۰۰میلیارد تومان سفارش فروش داشت.

اقتصاد آنلاینسهیل بانی؛ در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۷۰۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش سه هزار و ۷۰۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به حدود سه هزار میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش «وآیند»، «وملی» و «وشهر» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده ۴۰۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید «خپارس»، «جوین» و «ونوین» در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۳۸۰میلیارد تومان (۵۳درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۶۰۰میلیارد تومان (۴۳درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۲۱نماد و حجم صف‌های فروش در ۷۲نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان اردبیل (ثتوسا) به ۱۱.۵درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۶۴۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «انبوه‌سازی، املاک و مستغلات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۴۷۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «سایر واسطه‌گری‌های مالی» با تقاضای خرید و ۵۳میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۳۶درصد از چهار هزار و ۳۶۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هزار و ۹۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۲۲۹درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۶هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای_خرید_و_فروش_بورس_و_فرابورس_99_08_20

نقشه صفوف خرید و فروش سهام 99.08.20

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر