اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس امروز/ حقیقی‌ها همچنان به بانکی‌ها اقبالی ندارند

افراد حقیقی امروز حدود ۸۴۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری و نماد خساپا بود.

اقتصاد آنلاینسیده زینب رزم گیر؛ حقوقی‌ها امروز حدود ۸۴۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد چهار هزار و ۳۶۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۹ درصد یعنی هزار و ۲۶۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۹ درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «محصولات شیمیایی» و «سرمایه‌گذاری‌ها» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «خودرو و ساخت قطعات»، «کاشی و سرامیک» و «لاستیک و پلاستیک» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وشهر»، «آریا» و «قنیشا» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «پکرمان»، «کساوه» و «قزوین» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری بانک شهر حدود ۸۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران گروه صنعتی بارز با برتری حدود ۱۲میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۴ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۲۳نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۶۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۸۵۰میلیارد تومان بود.

تغییر_مالکیت_صنایع_در_بازار_سهام_99_08_17

تغییر_مالکیت_حقیقی_و_حقوقی_در_بازار_سهام_99_08_17

بیشتر بخوانید
ارسال نظر