عضو هیات مدیره شرکت بورس:

بورس در انتظار روندی متعادل است

انتظار می رود بازار سهام معاملات این هفته را با روندی متعادل و بعضا مثبت آغاز کند. قابلیت پیش‌بینی از ابزارهای مورد نیاز هر فعالیت می‌باشد که بازار سرمایه نیز از این داستان مستثنی نیست و در این میان پیش بینی می‌شود برخی از صنایع و شرکت های فعال در بورس از مسیر متعادل به سمت مثبت شدن نیز حرکت کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا؛ جواد عشقی نژاد با بیان مطلب بالا اظهار داشت: بازار سرمایه در انتظار رخداد یک اتفاق برای رهایی از فشارهای اقتصادی و سیاسی نامعقول بود. در این راستا نتیجه انتخابات امریکا می‌تواند به هر سوی که باشد قابلیت پیش بینی و حرکت های متناسب را رقم زده و مولفه های زیر بنایی را انسجام ببخشد.
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه بررسی روند گذشته بازار سهام نشان از آن داشت که به طور کلی ، قیمت‌ها در بازار سرمایه نیاز به اصلاح داشتند، گفت: به نظر می‌رسد این روند اصلاحی به پایان رسیده باشد و پیش‌بینی می شود که بازار در آینده ای نزدیک یعنی از معاملات هفته پیش رو، شرایط متعادل و را داشته باشد، که البته در نظر گرفتن رفتار سایر بازار‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

این فعال بازار سرمایه در ادامه یکی از نکات مثبت پیش رو را گشایش در مراودات مالی بین المللی دانست و افزود: به نظر می‌رسد یکی از مهمترین موارد ، بهبود مراودات مالی ایران در سطح بین المللی باشد. این امر می تواند افزایش ارزش سهام شرکت های این صنعت فعال در بازار سرمایه را به دنبال داشته باشد.

عشقی نژاد در ادامه با اظهار این مطلب که بورس ما یک بازار هوشمند است، گفت: بر این اساس کلیت بازار سهام در هفته جاری در یک مسیر متعادل  حرکت خواهد کرد؛ در این راستا سهام برخی از شرکت‌ها ممکن است در قیمت‌های جذاب‌تری معامله شود.

جواد عشقی‌نژاد در ادامه با توصیه به سهامداران و سرمایه گذاران، گفت: به سهامداران توصیه می‌شود که همواره در مواردی مشابه چنین رخدادهایی در سطوح بین المللی که در اقتصاد ایران تاثیرگذار هستند ، رفتارهای مبتنی بر تحلیل را از رفتاهای هیجانی و خرید و فروش های بدون منطق جدا کنند.

به گفته این فعال بازار سرمایه، داشتن چنین دیدگاهی در سرمایه گذاران قطعا سبب می شود که منافع بیشتر و کسب سودهای بالاتری در انتظار آنها باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر