اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس امروز/ اقبال حقیقی‌ها تنها به ۲۰نماد بود

افراد حقیقی تا ظهر امروز حدود ۹۲۰میلیارد تومان به بازار سهام وارد کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه فلزات اساسی و نماد خساپا بود.

اقتصادآنلاینسیده زینب رزم گیر؛ حقوقی‌ها امروز حدود ۹۲۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.ارزش کل معاملات خرد پنج هزار و ۴۱۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۶درصد یعنی هزار و ۳۹۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۷درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «فرآورده‌های نفتی » و «خودرو و ساخت قطعات» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «ساخت دستگاه‌ها و وسایل ارتباطی » و «زراعت و خدمات وابسته به آن» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «خساپا»، «فولاد» و «شبندر» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «ونوین»، «لپارس» و «گکوثر» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت سایپا حدود ۱۲۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی بانک اقتصاد نوین با برتری حدود ۳۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۲۰نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۱۹نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۱۵۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم حدود هزار میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت صنایع در بازار سهام 99.08.11

تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام 99.08.11

بیشتر بخوانید
ارسال نظر