بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام

در معاملات بورس امروز حقیقی‌ها توجه ویژه‌ای به فرآورده‌های نفتی داشتند

افراد حقیقی امروز ۱۴۲میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند که بیشترین ورود پول حقیقی به بورس یا فرابورس مربوط به گروه فرآورده های نفتی و همچنین سهام شپنا بود.

اقتصادآنلاین هانا پاکمند؛ حقیقی‌ها امروز حدود ۱۴۰ میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۱۳هزار و ۱۶۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۸۵ درصد یعنی ۱۱هزار و ۲۴۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱ درصد از کل معاملات شد.
بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فرآورده های نفتی»، «محصولات شیمیایی» و «مخابرات» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» و «فلزات اساسی» به نفع حقوقی‌ها تمام شد.
سه نماد «شپنا»، «شبندر» و «تاپیکو» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «وبصادر»، «وبملت» و «وتجارت» معطوف بود.
مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری شرکت پالایش نفت اصفهان معادل ۸۱۷میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی بانک صادرات ایران با برتری ۳۷۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.
امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۵۸نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۵۳نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول هزار و ۲۲۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و ۶۰میلیارد تومان بود.

ورود پول حقیقی به بورس 99.07.22

تغییر مالکیت سهام 99.07.22

بیشتر بخوانید
ارسال نظر