اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام/ حقیقی‌ها هنوز دلشان با بازار صاف نشده است

افراد حقیقی امروز ۲۷۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه فلزات اساسی و همچنین سهام فولاد مبارکه اصفهان بود.

اقتصاد آنلاینهانا پاکمند؛ حقوقی‌ها امروز حدود ۲۷۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۹هزار و ۵۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۱۸درصد یعنی هزار و ۶۶۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان سه درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «محصولات شیمیایی» و «بانک‌ها و موسسات اعتباری» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «مخابرات» و «خودرو و ساخت قطعات» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «فولاد»، «فملی» و «وبصادر» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «اخابر»، «وپارس» و «خودرو» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت فولاد مبارکه  ۹۵میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی مخابرات ایران با برتری ۵۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۹۴نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۸۹نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۴۴۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۷۰۰میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 99.07.19

ورود پول حقیقی به بورس 99.07.19

طراحی اینفوگرافیک: شبنم نعیمی

بیشتر بخوانید
ارسال نظر