کد خبر 472566

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

معاملات برتر در قبضه بانکی‌ها/ بیشترین ارزش معاملات به چه نمادهایی اختصاص داشت؟

امروز معامله‌گرها ۴۰۰میلیارد تومان سهام بانک صادرات خرید و فروش کردند. بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری تعلق داشت و ۴.۲ درصد از کل سهام نوش مازندران معامله شد.

اقتصادآنلاین - سهیل بانی؛ روز جاری در مجموع حدود یازده هزار و ۱۱۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «وبصادر»، «وبملت»، «فولاد»، «پترول» و «وتجارت» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در آخرین روز هفته معادل ۴۰۰میلیارد تومان سهام بانک صادرات ایران دست به دست شد، بانک ملت پس از معاملاتی به ارزش ۳۹۰میلیارد تومان دوم شد و سهام فولاد مبارکه نیز به جایگاه سوم معاملات رسید. همچنین سهام گروه مپنا (رمپنا) پس از بازگشایی ۱۶.۵درصد رشد قیمت را تجربه کرد.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری» تعلق داشت به طوری که هزار و ۷۳۵میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «محصولات شیمیایی» با معاملات هزار و ۳۷۰میلیارد تومانی دوم شد و «فلزات اساسی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۴.۲ درصد از کل سهام نوش مازندران (غنوش) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۲۶.۲ درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۲۲ سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۳۶ نماد نخست اختصاص داشت.

رتبه_بندی سهام در معاملات بورس و فرابورس 99.07.16 (1)

ارزش معاملات سهام 99.07.16 (1)

طراحی اینفوگرافیک؛ شبنم نعیمی

بیشتر بخوانید
ارسال نظر