اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بازار امروز/ بانکی‌ها ۲۰درصد ارزش معاملات بورس امروز را در اختیار خود گرفتند

امروز معامله‌گرها ۳۸۰میلیارد تومان سهام بانک صادرات خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری تعلق داشت و ۲.۷ درصد از کل سهام سیمان‌ سفید نی‌ریز معامله شد.

اقتصاد آنلاین – امیر مهدی زاده؛ روز جاری در مجموع حدود هشت هزار و ۸۸۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «وبصادر»، «فولاد»، «دی»، «وتجارت» و «خودرو» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در سومین روز هفته بیش از ۳۸۰میلیارد تومان سهام بانک صادرات دست به دست شد، فولاد مبارکه اصفهان پس از معاملاتی به ارزش حدودا ۳۸۰میلیارد تومان دوم شد و سهام بانک دی نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» تعلق داشت به طوری که هزار و ۸۶۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «فلزات اساسی» با معاملات هزار و ۲۰۰میلیارد تومانی دوم شد و «محصولات شیمیایی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۲.۷ درصد از کل سهام سیمان‌ سفید نی‌ریز (سنیر) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۳۵درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۱۹سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۲۱نماد نخست اختصاص داشت.

رتبه_بندی سهام در معاملات بورس و فرابورس 99.07.14

ارزش معاملات سهام 99.07.14

طراحی اینفوگرافیک: شبنم نعیمی

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر