کد خبر 471754

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بورس امروز/ بالاخره کرمان هم در کنار خودرو صف خرید شد

امروز معامله‌گرها ۸۰۰میلیارد تومان سهام گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه محصولات شیمیایی تعلق داشت و چهار درصد از کل سهام سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان معامله شد.

اقتصادآنلاین – امیر مهدی زاده، روز جاری در مجموع حدود ۱۳هزار و ۵۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «پترول»، «شپنا»، «خودرو»، «فولاد» و «وبصادر» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در دومین روز هفته معادل ۸۰۰میلیارد تومان سهام گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان دست به دست شد، پالایش نفت اصفهان پس از معاملاتی به ارزش ۶۵۰میلیارد تومان دوم شد و سهام ایران‌ خودرو نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «محصولات شیمیایی» تعلق داشت به طوری که دو هزار و ۳۲۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» با معاملات دو هزار میلیارد تومانی دوم شد و «فلزات اساسی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز چهار درصد از کل سهام سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان (کرمان) معامله شد.این اتفاق در حالی است که این سهم، روزهای متمادی به صف فروش نشسته بود. ۱۰ نماد برتر سهم ۳۹درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۳۰سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۱۷نماد نخست اختصاص داشت.

رتبه_بندی سهام در معاملات بورس و فرابورس 99.07.13

ارزش معاملات سهام 99.07.13

بیشتر بخوانید
ارسال نظر