کد خبر 470867

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بازدهی ۳۸ درصدی «آریا» در چند هفته اخیر معاملاتی / «آریا» امروز هم مثبت معامله شد

در حالی که بیشتر نمادها در گروه محصولات شیمیایی به طبع روند نزولی بازار سهام افت را تجربه می‌کردند، اتیلن‌سازی پلیمر آریا ساسول از جمله نمادهایی بود که با روند مثبتی دادوستد می‌شد.

اقتصادآنلاین - سارا محسنی؛ شرکت پلیمر آریا ساسول با نماد «آریا» معامله می‌شود و عرضه اولیه آن در هفتم خردادماه سال جاری صورت گرفت. شرکت پلیمر آریا ساسول با پنح درصد مثبت و در قیمت ۱۸ هزار و ۷۰۰ تومان، معاملات خود را به پایان رساند. باوجود اینکه «آریا» پس از چندین روز مثبت، در سه روز معاملاتی قبل با بازدهی منفی همراه بوده، اما این نماد در روز جاری به روند مثبت معاملات خود بازگشته است.

«آریا»، امروز با صف خریدی در محدوده قیمتی ۱۸ هزار و ۷۰۰ تومان مواجه بود. اما این صف خرید، سنگین نبوده و صف خرید سبکی را شکل داد. باوجود اینکه شاخص کل فرابورس در هفته‌های اخیر بازدهی کمی را ثبت کرده است، اما قیمت سهم شرکت پلیمر آریا ساسول از این بازدهی کم پیروی نکرد و قیمت آن هفته‌های معاملاتی گذشته، از ۱۳ هزار تومان به ۱۸ هزار تومان رسیده است و بازدهی ۳۸ درصدی را نصیب سهامداران خود کرده است. قیمت این سهم در روزهای رکوردشکنی شاخص بازار سهام (اواسط مردادماه سال جاری) به بالاترین میزان خود رسید و در محدوده قیمتی ۲۰ هزار تومان معامله شد. 

شرکت پلیمر آریا ساسول در معاملات امروز خود در گروه نمادهای پربیننده فرابورس قرار گرفت. حجم معاملات «آریا» در روز جاری، ۵ میلیون سهم بوده است. این در حالی است که میانگین ماهانه حجم معاملات در این نماد، ۹ میلیون سهم بوده است. همچنین ارزش معاملات پلیمر آریا ساسول در حدود ۹۸۹ میلیارد تومان به ثبت رسیده است.  

شرکت پلیمر آریا ساسول، ۳۰ هزار معامله را در روز جاری معاملاتی خود ثبت کرد. میزان خرید اشخاص حقیقی در نماد «آریا»، ۴ میلیون سهم و میزان خرید اشخاص حقوقی، یک میلیون سهم بوده است. همچنین اشخاص حقیقی، ۴ میلیون سهم (۹۱ درصد) را به فروش رساندند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر