کد خبر 470677

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

صف فروش «بجهرم» در روز معاملاتی جاری/ «بجهرم» همچنان منفی معامله می‌شود

شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم که در زمینه احداث و بهره‌برداری از نیروگاه‌ها، خرید و فروش انرژی برق و... فعالیت دارد، از جمله نمادهایی است که در بازار دوم فرابورس معامله شده و با نماد «بجهرم» شناخته می‌شود.

اقتصادآنلاین سارا محسنی؛ سهام شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم، سوم مهرماه ۱۳۹۸ عرضه و با نماد «بجهرم» در فرابورس شناخته شد. تعداد یک میلیارد و ۲۰۷ میلیون سهم از شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم با کشف قیمت ۱۹۹ تومانی در فرابورس عرضه شد.

«بجهرم» در قیمت ۱۹۹ تومان عرضه شد و قیمت آن در حال حاضر به ۳۶۰ تومان رسیده است. باوجود اینکه توسعه مولد نیروگاهی جهرم از زمان عرضه تاکنون، ۸۰ درصد بازدهی داشته است، اما این نماد در روزهای اخیر با بازدهی منفی همراه بوده است. «بجهرم» در محدوده قیمتی ۳۶۰ تومان، معاملات خود را به پایان رساند و با افت ۵ درصدی مواجه شد. توسعه مولد نیروگاهی جهرم در روزهای معاملاتی هفته گذشته نیز، با بازدهی منفی برای سهامداران خود همراه بوده است.

تعداد معاملات «بجهرم» در روز معاملاتی جاری، حدود پنج هزار معامله در حجم معاملاتی ۵۱ میلیون تومانی بوده است. میانگین حجم معاملاتی این نماد، ۶۱ میلیون تومان است و باتوجه به حجم معاملات در روز جاری، حجم معاملات روزانه «بجهرم» فاصله چندانی با بالاتر رفتن از حجم معاملات ماهانه آن ندارد.

امروز برای توسعه مولد نیروگاهی جهرم، صف فروش ۶ میلیون و ۵۱۵ هزار سهمی در محدوده قیمتی ۳۶۰ تومان شکل گرفت. اشخاص حقوقی تنها دو میلیون سهم و اشخاص حقیقی، ۴۸ میلیون سهم از نماد «بجهرم» را خریداری کردند و اشخاص حقیقی، ۴۵ میلیون سهم را به فروش رساندند.

توسعه مولد نیروگاهی جهرم برخلاف دیگر نمادهای بازار سهام، در روزهای اوج بازار و عبور شاخص از مرز دو میلیون واحد ( اواسط مردادماه سال جاری) نیز بازدهی منفی برای سهامداران خود داشته و تعداد روزهای منفی این نماد بیشتر از روزهای مثبت آن بوده است. این در حالی است که بسیاری از نمادها در بورس و فرابورس با رشد شاخص، روند صعودی را در پیش گرفتند. «بجهرم» در سه ماه اخیر، تنها ۲۶ روز معاملاتی مثبت را تجربه کرده است. «بجهرم» در اواسط تیرماه سال جاری، به بالاترین حد قیمتی خود از زمان عرضه اولیه رسید و در محدوده قیمتی ۹۵۰ تومان معامله شد. اما روند نزولی و نوسان قیمتی توسعه مولد نیروگاهی جهرم، پس از این تاریخ شروع شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر