اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام/ حقیقی‌ها از بانک صادرات با شدت خارج شدند

افراد حقیقی امروز دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری و همچنین سهام وبصادر بود.

اقتصاد آنلاین – امیر مهدی زاده؛ حقوقی‌ها امروز حدود دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.

ارزش کل معاملات خرد هفت هزار میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۳۸ درصد یعنی دو هزار ۷۰۰ میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۳۲ درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه "بانک‌ها و مؤسسات اعتباری"، "فلزات اساسی" و "محصولات شیمیایی" رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های "ماشین‌آلات و تجهیزات" و "زراعت و خدمات وابسته" به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وبصادر»، «وآیند» و «وتجارت» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «پترول»، «صبا» و «غصینو» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری بانک صادرات ایران معادل هزار و ۵۰ میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان با برتری ۴۰ میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۵ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۹۵ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۱۰۰ میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 99.07.06

ورود پول حقیقی به بورس 99.07.06

طراحی اینفوگرافیک: شبنم نعیمی

بیشتر بخوانید
ارسال نظر