کد خبر 460392

مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار تشریح کرد:

عدم تغییر در عوامل بنیادی بازار سرمایه

خدابخش گفت: وضعیت امروز بازار فرصتی برای سرمایه گذاری یا تجدید نظر در پرتفوی است و عوامل غیر بنیادی نمی تواند و نباید اثر شدید بر قیمت سهام و تصمیمات سرمایه گذاران داشته باشد .

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از سنا، محسن خدابخش، مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: از آنجا که بازار سرمایه نسبت به بازارهای موازی بازدهی بیشتری عاید سرمایه گذاران کرده است، طبیعتا ممکن است ریسک‌های بیشتری را هم متوجه سرمایه‌گذاران کند. پس سهامداران، مخصوصا آنها که ریسک بیشتری می پذیرند و به طور مستقیم سرمایه گذاری می کنند، به ریسک های ویژه بازار و صنعت و  نقدشوندگی سهم‌ها توجه کافی داشته باشند.

وی به کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی برخی سهم‌ها در چند روز اخیر اشاره کرد و با بیان اینکه در بحث سرمایه گذاری، صف نشینی پدیده مورد قبولی نیست، افزود: برخی افراد در چند روز گذشته با قیمت هایی بالاتر از قیمت امروز متقاضی خرید بودند ، در حالی که خود امروز با قیمتی پایین تر فروشنده بودند؛ بنابراین وضعیت امروز بازار ، برای برخی سرمایه گذاران فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری خواهد بود.

خدابخش اظهار داشت: از دید تحلیلگران، در چند روز اخیر عواملی همچون بحث های سیاسی، فروش اوراق سلف نفتی به مردم، نرخ ارز ، فروش سهام عدالت و مباحثی از این دست بازار را تا حدودی متاثر کردند .
وی افزود: در مبحث صندوق دارا دوم که متشکل از سهام پالایشی هاست، عرضه یا عدم عرضه آن قاعدتا بر سودآوری شرکت های پالایشی یا شرکت هایی که بر مبنای آن تشکیل صندوق می دهند، تاثیر ندارد .

خدابخش در پاسخ به سوالی درخصوص تاثیر فروش سهام عدالت بر بازار هم گفت: از آنجا که فروش سهام عدالت درصد بالایی از ارزش معاملات روزانه بازار را تشکیل نمی‌دهد، تاثیر این فروش هم بر بازار چشمگیر نخواهد بود؛ از طرف دیگر، روش های دیگری هم برای فروش سهام عدالت  از جمله فروش به قیمت پایانی و بعد از بازار در نظر گرفته شده است که می تواند مدنظر کارگزاران قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری