کد خبر 447491

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

شرایط دریافت سهام عدالت متوفیان اعلام شد

در سال ۱۳۸۴، حدود ۴۹ میلیون نفر برای دریافت سهام عدالت اقدام کردند. با گذشت ۱۴ سال از زمان ثبت‌نام این سهام، بیش از ۴۶ میلیون نفر از این افراد، در قید حیات هستند. هم‌زمان با آزادسازی سهام عدالت این سوال در ذهن بسیاری از مردم مطرح شده است که تکلیف سهام عدالت متوفیان چه می‌شود؟

اقتصاد آنلاینسارا محسنی؛ سهام عدالت فوت‌ شدگان به وراث آنها اختصاص می‌یابد. شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام کرده است که، 2 میلیون و 500 هزار نفر از وراث متوفیان دارنده سهام عدالت، باید در انتظار اخبار و اطلاعیه‌های این شرکت درخصوص انتقال سهام عدالت بوده و به آنها توجه کنند.

سامانه سهام عدالت متوفی

وراث فوت‌شدگان می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت سپرده گذاری مرکزی به صورت آنلاین از طریق میز خدمت، گواهی حصر وراثت را در سامانه بارگذاری کنند و شرکت سپرده گذاری بعد از استعلام مدارک، سهام عدالت را بین وراث تقسیم می‌کند.

پیش از آغاز فرایند آزادسازی سهام عدالت، اگر دارنده این سهام در قید حیات نبود، ورثه می‌توانستند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک و انجام انحصار وراثت، برای فروش سهام عدالت و دریافت سود سهام عدالت متوفی اقدام کنند. اما این امر از 13 اردیبهشت ماه سال جاری متوقف شد.

در اطلاعیه شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام شده است که در گام دوم فرایند آزادسازی سهام عدالت، وضعیت انتقال سهام عدالت متوفیان از طریق الکترونیکی فراهم می‌شود و در همین رابطه، کارشناسان شرکت سپرده گذاری مرکزی باید همه فرآیندهای انتقال سهام عدالت متوفیان به صورت غیر حضوری را فراهم کند.

ارسال نظر

  • شاهین
    ۰ ۰

    آقایان محترم بهداشت از حدوداً یکماه چرا اینقدر کم واریز کردین چرا پول کمال به شبا واریز نکردین این بدور از انسانیت هستش مردم گرفتاری دارن وروی این پول حساب کردن حداقل گوشه ای از زخم زندگی رو پر میکرد لطفاً هر چه زودتر باقی فروش سهام عدالت رو به حساب واریز کنید. ممنون

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری