جهش بورس در نزول دلار و سکه

یکی از روش‌های پیش‌بینی قیمت‌ها، نگاه به روند گذشته آنها است. بر این اساس در این صفحه روندهای قیمتی بازارهای مهم ایران و جهان به نمایش گذاشته شده‌اند. همچنین در متن مربوط به هر قسمت روند آتی قیمت‌ها براساس شواهد موجود پیش‌بینی شده‌اند.

سبزپوشی یکدست بورسی‌ها در آغاز هفته

 

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد؛ بورس تهران معاملات هفته را با رشد بیش از ۲۷۵۰۰ واحدی (معادل 7/ 3 درصد) به پایان رساند. از میان 304 نماد معامله‌شده تنها پنج نماد با افت قیمت همراه شده و 272 نماد یعنی حدود 90 درصد نمادهای فعال معاملات را با صف خرید به ارزش بیش از 4600 میلیارد تومان به پایان رساندند. این تقاضای پرقدرت به‌طور محسوس در گروه‌های بزرگ همچون معدنی‌ها و پالایشی‌ها قابل مشاهده بود. از نکات جالب‌توجه دادوستدهای دیروز هم نزول ارزش معاملات خرد به سطح 5 هزار میلیارد تومان بود. به‌نظر می‌رسد رونق صف‌های خرید بخشی از معامله‌گران را از فروش سهام منصرف کرده و کاهش عرضه‌ها افت ارزش معاملات را رقم زده باشد. در هفته‌های آتی مهم‌ترین عامل برای مسیر آتی بورس عرضه‌های سهام دولتی در شرکت‌ها در قالب صندوق‌های ETF است.

NgAOcJgqR9vd

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • مهدی
    ۰ ۰

    خدا را شکر که بورس رونق گرفته و به امید خدا جوانان سر کار میروند و دلارهای تاریخ گذشته از بالشتها بیرون می اید برای فروش به امید خدا سقوط دلار نزدیک است