{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 417054

رسانه‌های بین‌المللی اذعان کردند؛

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران، با روندی که در طول یک سال داشت، عنوان بهترین عملکرد بازار سهام در جهان را برای سال ۲۰۱۹ از آن خود کرد.

اقتصاد آنلاین – مهسا نجاتی؛ به گزارش استاتیستا، با وجود ادامه تحریم‌ها و روابط ناآرام میان ایران و آمریکا، این کشور واقع در خاورمیانه، بزرگترین رشد بین بازارهای سهام  جهان را برای سال 2019 به خود اختصاص داد.

گفتنی است که شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران، با شاخص 159هزار و 855 واحد در ماه فوریه در سال 2019 و به پایان رساندن با شاخص 454هزار و 619 واحد در ماه فوریه 2020، بزرگترین رشد در جهان را برای سال 2019 شاهد بود.

گفتنی است که ایالات متحده، برای ده‌ها سال است که به واسطه تحریم‌های خود، به ویژه با هدف قرار دادن صادرات نفت ایران، به طور کلی سعی در زمین‌گیر کردن اقتصاد این کشور کرده است.

در حال حاضر، ایران بر روی مشاغل جدیدی همچون پتروشیمی، معدن، کشاورزی و سایر صنایع متمرکز شده، و با متنوع کردن بازار، سعی در کاهش فشارهای ناشی از تحریم‌های نفتی داشته است.

همچنین، افزایش قابل توجه شهروندان فرهیخته در این کشور، منجر به ایجاد مشاغل جدید و افزایش مشارکت سیاسی شده است.

در نمودار ارائه شده، تغییر شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران از فوریه 2019 تا فوریه 2020 را مشاهده می‌کنید؛

بورس

ارسال نظر

 • مهدی
  ۰ ۰

  بورس ایران ارزان ترین بورس جهان دزدان و غارتگران مثل شرکتهای حرمی نمیگذارند بورس ما جان بگیرد کارخانه ای که هفتصد میلیارد تومان میارزد دربورس میگویند بیست و هفت میلیارد تومانذخودتان ببینید که بورس ما چقدر ارزان است

  • ناشناس
   ۰ ۰

   سود نقدی چند درصد میده، چقدر پس می گیرند به اسم افزایش سرمایه و اینا. جوجه ها رو آخر پائیز می شمارند!

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری