{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 377380

در پایان معاملات هفتگی:

معاملات هفتگی بازارهای جهانی در حالی پایان یافت، که شاخص کل در اکثر کشورهای قدرتمند اقتصادی سبزپوش ماند.

اقتصادآنلاین-محمدمیلادعبداللهی؛ با اعلام آسوشیتدپرس دولت چین، اقدامات تجاری تنبیهی علیه آمریکا در شرایط کنونی را کافی دانسته و قصدی برای افزایش آن‌ها نخواهد داشت. این بیانیه باعث شد که با وجود تهدید رئیس جمهور آمریکا به منظور افزایش تعرفه بر واردات برخی از محصولات چینی، امیدواری  معامله‌گران بازارهای جهانی به حل و فصل اختلافات، بین دو اقتصاد نخست جهان تقویت شود.

جینگ یی پن، یک کارشناس بازار در بانک " ای جی چین" بیان کرد: بیانیه چینی‌ها سبب شد تا بازار به طور موقت شاهد یک وضعیت آرام باشد، گرچه این دولت منتظر نتایج انتخابات 2020 ایالات متحده خواهد ماند.

اما از سوی دیگر در قاره سبز، شاخص "دکس" (بورس فرانکفورت آلمان) رهبر جریان صعودی بود و با جهش ۱.۲ درصدی به ۱۱ هزار و ۹۸۳ واحد رسید. در فرانسه شاخص " کک ۴۰" (بورس پاریس) با ۱ درصد صعود به ۵۵۰۰ واحد رسید و در انگلیس شاخص " فوتسی ۱۰۰" (بورس لندن) با ۰.۷ درصد افزایش در سطح ۷۲۳۹ واحدی بسته شد

از طرفی در آمریکا هم ادامه روند صعودی شاخص‌ها منجر شد دو شاخص "داو جونز اینداستریال اوریج" و " اس اند پی ۵۰۰" هر دو با جهش ۱.۳ درصدی بسته شده و شاخص "نزدک کامپوزیت" نیز با صعود ۱.۵ درصدی به کار خود خاتمه داد

درآسیا هم شاخص بورس توکیو، سیدنی استرالیا، هند، نیوزلند و تایلند در مجموع وضعیت مثبتی به خود دیدند.

در قسمت طلای سیاه نیز، بهای هر بشکه نفت خام آمریکا با ۷۹ سنت کاهش به ۵۵.۹۲ دلار و نفت برنت با ۴۳ سنت کاهش به ۶۰.۰۶ دلار رسید.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری