عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد؛

در ۳سال اخیر دوسوم معاملات مسکن توسط دلالان انجام شد/نقدینگی بازار مسکن در راه بورس

یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بیان کرد: افزایش قیمت مسکن منجر شده تا مردم برای کسب سود بیشتر به دنبال انتقال سرمایه خود به بازارهای دیگر از جمله بورس باشند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل  از خانه ملت، مجید کیانپور، عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از فعالیت دلالان و سوداگران در بازار مسکن، گفت: بر اساس گزارش‌های ارائه شده، در سه سال اخیر حدود دو سوم معاملات مسکن توسط دلالان و افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری بوده اند، صورت گرفته و تنها حدود یک سوم توسط مصرف کنندگان واقعی انجام شده است.

هجوم سرمایه‌گذاران به بازار خرید و فروش مسکن در سایه خلا  قانون مالیات بر عایدی سرمایه

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه در سال‌های قبل به دلیل نبود سیاست‌های نظارتی در بازار مسکن، مردم برای حفظ سرمایه خود، اقدام به سرمایه گذاری در این بازار و خرید مساکن متعدد می کردند، که این مسئله موجب شد، عملا میزان تقاضا برای خرید افزایش یافته و در پی آن به دلیل کمبود عرضه، قیمت‌ها افزایش یابد.

احتمال خروج سرمایه‌های مازاد از بازار معاملات مسکن و انتقال به بورس

وی گفت: در شرایط کنونی به نظر می رسد با افزایش حداکثری قیمت و کاهش جذابیت بازار مسکن برای سرمایه گذاری، افراد برای سود بیشتر به دنبال انتقال سرمایه خود به بازارهای دیگر از جمله  بورس هستند.

ضرورت تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه

این نماینده مردم در مجلس دهم، بر ضرورت تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه تأکید کرد و گفت: قطعا اگر قانونی برای نظارت مالیاتی بر معاملات مسکن وجود داشت، ما شاهد افزایش چندبرابری قیمت مسکن نبودیم.

ثبات کنونی بازار مسکن موقتی است/ بازار نیازمند نظارت مالیاتی است

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر من ثبات کنونی بازار مسکن موقتی است و دولت و مجلس باید با اعمال نظارت های مالیاتی، راه را برای فعالیت سوداگران مسدود کند تا در آینده شاهد افزایش چند برابری قیمت ها نباشیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر