{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 372547

یک کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد؛

یک کارشناس بازار سرمایه خاطر نشان کرد؛ علاوه برآنکه باید راه پذیرش شرکت‌های جدید در بازار سرمایه تسهیل شود، ارزش حوزه تولید و کسب‌وکار نیز باید در شرایط بهتری نسبت فعالیت‌های سوداگرانه قرارگیرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از سنا؛  عباسعلی حقانی نسب، یکی از کارشناسان بازار سرمایه اظهار کرد: یکی از راه‌های افزایش ارزش بازار، رسیدن قیمت سهام به ارزش واقعی شرکت‌ها و راه دیگر آن، پذیرش شرکت‌های جدید در بازار سرمایه است.

وی گفت: جای تاسف دارد که حوزه تولید و کسب و کار، در شرایطی که سودآوری خوبی نیز دارد، ارزش پایین‌تری نسبت به حوزه‌هایی چون مسکن داشته باشد.

حقانی نسب تصریح کرد: "تولید و کسب و کار" باید ارزش‌ بالاتری نسبت به زمین و املاک داشته باشد، اما به دلیل اینکه در حوزه سوداگری مسکن، مالیاتی وضع نشده و برعملکرد شرکت‌ها مالیات ۲۵ درصدی دریافت می‌شود، همیشه فعالیت‌های سوداگرانه در ایران ارزش‌های بالاتری دارد.

وی خاطرنشان کرد: ارزش کسب و کارهای مولد باید مانند سایر کشورها، ارزش‌های چند برابری نسبت به سایر حوزه‌ها همچون مسکن داشته باشد.

وی ادامه داد: اگر در چشم انداز نرخ بانکی کاهشی دیده شود و لایحه مالیات بر عایدی سرمایه نیز که بر فعالیت‌های سوداگرانه مانند افزایش نرخ ارز، طلا، خودرو و یا عایدی بر املاک و مستغلات،  به طور واقعی عملیاتی شود، مشخص خواهد شد که ارزش بازار سرمایه باید چندین برابر باشد و به همین دلیل معتقد هستیم ارزش بازار سرمایه در حداقل قرار دارد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری