فرآیند تخصیص سهام پتروشیمی نوری آغاز شد

سهام پتروشیمی نوری ۳۱۲۵تومان قیمت خورد/ رکوردشکنی در عرضه‌های اولیه

با عرضه اولیه ۳۰۰ میلیون سهم پتروشیمی نوری در بورس، هر سهم هفتمین شرکت تازه وارد با ۳۱۲۵ تومان کشف قیمت شد تا سه رکورد جدید ثبت برای شرکت‌های تازه‌وارد شود.

به گزارش اقتصادآنلاین،  با آغاز فرایند عرضه اولیه 10 درصد سهام پتروشیمی نوری در بازار دوم معاملات بورس تهران، هر سهم آن 3125 تومان کشف قیمت شد تا این شرکت تازه وارد، رکورددار گرانترین عرضه اولیه سال‌های اخیر و بیشترین فروش در روز اول و بیشترین خریدار باشد.

در این عرضه 300 میلیون سهم «نوری» در محدوده 2950 تا 3125 تومانی و سهمیه 1000 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی (توسط هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با 229 میلیون و 650 هزار سهم، تاپیکو با 51 و سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی با 16 میلیون و 350 هزار سهم ) واگذار شد که به دلیل استقبال متقاضیان خرید، سهمیه هر فرد به 533 سهم با نقدینگی بیش از 1.6 میلیون تومانی کاهش یافت.

به این ترتیب، در حالی حدود 562 هزار نفر قادر به خرید این سهم خواهند شد و رکورد جدیدی در بیشترین خریداران عرضه اولیه ثبت می شود که با توجه به این شرایط، ارزش معاملات 300 میلیون سهم عرضه شده به 937.5 میلیارد تومان خواهد رسید که از این منظر هم رکورد تازه‌ایی برای عرضه های اولیه ثبت می شود.

قبل از این گرانترین سهم جدید مربوط به سهام پلی پروپیلن جم در 27 خرداد با 2250 تومان و پیش از آن پتروشیمی پارس با 2400 تومان در تیر سال گذشته بود.

«نوری» بعد از شرکت های سرمایه گذاری صدر تامین، کشت و صنعت شریف آباد، ژلاتین کپسول، پلی پروپیلن جم ، سیمرغ و دارویی ره آورد تامین، هفتمین شرکت جدید سال است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر