کد خبر 345015

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بازگشایی «خلنت» پس از افزایش ۵۰ درصدی قیمت

نماد معاملاتی «خلنت» امروز و پس از آنکه به دلیل نوسان ۵۰ درصدی قیمت ور لزوم برگزاری کنفراس در این باره متوقف شده بود، به تابلوی معاملات بازگشت. پس از این بازگشایی قیمت هر سهم این نماد به سطح ۸۹۱ تومان و چهار ریال رسید که به منزله افزایش ۱۰.۲۴ درصدی بهای هر سهم شرکت تولیدی لنت ترمز ایران ایران است.

اقتصاد آنلاین - محمد امین خدابخش؛ نماد معاملاتی «خلنت» امروز و پس از آن که به دلیل لزوم برگزاری کنفرانس در مورد نوسان 50 درصدی قیمت متوقف شده بود، بازگشایی شد. این نماد که به شرکت تولیدی لنت ترمز ایران تعلق دارد، پس از آن در هفتم فروردین ماه سال جاری متوقف شد که به دلیل نوسان 50 درصدی قیمت، ملزم به برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی شده بود.

طی مدت زمان توقف، این نماد اعلام کرد که تاکنون هیچ تغییر با اهمیتی در صورت‌های مالی این شرکت رخ نداده است. آخرین صورت‌های مالی این شرکت در تاریخ 30 آذر ماه سال گذشته منتشر شده است.

این توقف پس از ان صورت می‌گیرد که قیمت هر سهم  در 18 اسفند ماه سال گذشته رشد خود را از سطح 497 تومان آغاز کرد و در تاریخ هفتم فروردین ماه سال جاری خود را به قیمت 808 تومان رساند. به نظر می‌رسد، این افزایش قیمت که مطابق با اطلاعیه شفاف سازی ارائه شده از سوی شرکت، به دلیل غلبه تقاضای سهام این شرکت بر میزان عرضه رخ داده است، به دلیل جو مثبت شکل گرفته بر روی نمادهای خودرویی شکل گرفته است.

گفتنی است، پس از ارائه این اطلاعات نماد معاملاتی «خلنت» در قیمت 891 تومان و چهار ریال بازگشایی شد. این بازگشایی که بهای هر سهم تولیدی لنت ترمز ایران 10.24 درصد افزایش داد در شرایطی رخ می‌دهد که سایر نمادهای گروه خودرو و ساخت قطعات نیز روز خوبی را طی می‌کنند و اغلب در حال ادامه معاملات خود در سطوح مثبت قیمتی هستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر