بازار همچنان به استقبال عرضه‌های اولیه می‌رود؛

«مادیرا» به فرابورس پیوست/ به هر کد ۳۹۹ سهم ۳۶۵ تومانی اختصاص یافت

نهمین عرضه اولیه امسال فرابورس در نماد «مادیرا» امروز به روش ثبت سفارش انجام و سهم در قیمت ۳۶۵۰ ریال کشف قیمت شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین٬ امروز نهمین عرضه اولیه امسال فرابورس برای شرکت صنایع ماشین‌های صنعتی ایران در نماد «مادیرا» به روش ثبت سفارش انجام شد. دامنه قیمت در ثبت سفارس این عرضه از 3320 ریال تا 3650 ریال تعیین شد و در حالی که حجم این عرضه 120 میلیون سهم بود٬ بیش از 505 میلیون سهم تقاضا برای «مادیرا» در سامانه سفارشات ثبت شد. این عرضه اولیه در بازار دوم فرابورس و کشف قیمت 3650 ریالی هر سهم این شرکت در معاملات دوشنبه 5 آذرماه 1397 رقم خورد.

سهامداران حقیقی و حقوقی مشارکت 304 هزار و 107 نفری در این عرضه اولیه داشتند که سهم «مادیرا» به 302 هزار و 298 نفر در سقف قیمت این عرضه تخصیص یافت. این مشارکت حداکثری سبب شد با آنکه حداکثر سهم قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی دو هزار سهم تعیین شده بود، اما به هر کد معاملاتی 399 سهم در قیمت 3650 ریال اختصاص داده شود.

مدیرعامل شرکت صنایع ماشین‌های صنعتی ایران در چهل‌و‌پنجمین نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» اعلام کرده بود که این مجموعه یک هزار نماینده فروش فعال در ایران دارد که از این تعداد 800 نماینده در حوزه کالاهای صوتی - تصویری و 200 نماینده نیز در حوزه فناوری اطلاعات فعالیت می‌کنند و این شرکت دارای یک هزار عامل فروش، هفت مرکز توزیع استانی، ۶۷۵ نماینده خدمات و هشت مرکز خدمات ویژه استانی در سراسر کشور ‌است. به گفته او٬ این شرکت با پوشش گسترده خدمات در سراسر کشور در تلاش است این دارایی را حفظ کند. این مجموعه در حال حاضر دارای چهار میلیون قطعه در بخش خدمات پس از فروش است تا سرویس بهتری به مشتریان خود ارائه کند.

لازم به ذکر است از ابتدای امسال بخشی از سهام شرکت‌ پتروشیمی غدیر در بازار اول و شرکت‌های کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور، کشت و دام قیام اصفهان، عطرین نخ قم، تجارت الکترونیک پارسیان کیش، داروسازی آوه‌سینا، پتروشیمی قائد بصیر و سنگ‌آهن گهر زمین در بازار دوم فرابورس ایران برای نخستین بار به روش ثبت سفارش عرضه شده‌اند و «مادیرا» نهمین عرضه اولیه امسال فرابورس به شمار می‌رود که با استقبال بالای سهامداران روبه‌رو شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر