اقتصاد آنلاین بررسی می‌کند؛

محدودیت‌های زمستانی برای فولادسازان چینی کاهش می‌یابد/ احتمال افزایش فشار بر قیمت جهانی فولاد

اعمال محدودیت‌های آلایندگی در چین ممکن است قیمت جهانی فولاد در زمستان سال جاری را دستخوش تغییر کند و منجر به کاهش عرضه فولاد توسط این تولیدکننده بزرگ در بازارهای جهانی شود.

اقتصادآنلاین - صدراخلف؛ قیمت‌ فولاد در بازار داخلی چین به دلیل احتمال اعمال محدودیت‌های کمتر در مناطق شمالی این کشور در فصل زمستان، تحت فشار قرار گیرد.

بنا به یادداشت منتشر شده توسط مقامات محلی استان هبی به عنوان قطب تولید فولاد چین، فولادسازان شهر تانگشان اجازه خواهند داشت که در صورت رعایت استانداردهای آلایندگی، تولید خود را حفظ نمایند.فولادسازانی که موفق به کسب این استانداردها نشوند، از اول اکتبر باید به میزان 30 تا 70 درصد از تولید خود را برای 6 ماه بکاهند.

این در حالی است که در زمستان گذشته از تاریخ 15 نوامبر 2017 تا 31 مارس سال جاری، تمامی فولادسازان تانگشان شاهد اجبار به کاهش 30 تا 50 درصدی تولید خود بودند. 

اما در سال جاری محدودیت‌ها بر اساس کیفیت هوا در نظر گرفته شده و وزارت محیط زیست و اکولوژی چین به مقامات محلی توصیه کرده است که اقدامات مناسب برای کاهش تولید را در زمانی انجام دهند که میزان آلایندگی از سطح خاصی عبور کرده است.

در نتیجه فعالان بازار در حال حاضر انتظار دارند که ظرف 6 ماه آینده، میزان عرضه فولاد چین نسبت به بازه مشابه سال گذشته افزایش داشته باشد.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر