{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 306376

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

امروز سه‌شنبه در بورس فلزات لندن، قیمت هر تن روی تحت تاثیر کاهش موجودی‌های انبار و نگرانی از محدودیت عرضه، با رشد ۱.۸ درصدی به دو هزار و ۶۷۳ دلار در هر تن رسیده است. روی LME از ماه اوت که به کف ۲۲ ماه اخیر خود در کانال ۲۲۰۰ دلاری رسید، تاکنون بیش از ۱۷ درصد رشد کرده است.

 اقتصادآنلاین​ - صدراخلف؛ امروز سه‌شنبه در بورس فلزات لندن، قیمت هر تن روی تحت تاثیر کاهش موجودی‌های انبار و نگرانی از محدودیت عرضه، با رشد 1.8 درصدی به دو هزار و 673 دلار در هر تن رسیده است. روی LME از ماه اوت که به کف 22 ماه اخیر خود در کانال 2200 دلاری رسید، تاکنون بیش از 17 درصد رشد کرده است. قیمت فلز روی در بورس شانگهای نیز با 3.8 درصد افزایش به 22،800 یوان (3295 دلار) در هر تن رسید که بهترین عملکرد قیمتی از تاریخ 19 ژوئن است. موجودی روی در بورس شانگهای در پایان ماه سپتامبر به 29،204 تن رسیده است که کمترین حد از سال 2007 به حساب می‌آید. 

تولید شمش روی در اسملترهای چینی به دلیل بازرسی‌های سختگیرانه زیست محیطی و کاهش میزان سودآوری، شاهد افت بوده است و همین امر جریان عرضه روی در بزرگ‌ترین تولیدکننده شمش روی دنیا را کاهش داده است. چین تقریبا نیمی از تولید 13.5 میلیون تنی شمش روی دنیا را به خود اختصاص داده و همچنین بزرگ‌ترین مصرف‌کننده روی دنیا است.

موجودی روی در انبارهای بورس فلزات لندن نیز به کمتر از 201 هزار تن کاهش یافته و نزدیک به کمترین سطح 10 سال اخیر است. با این حال بنا به یادداشت تحقیقاتی منتشر شده توسط موسسه کپیتال اکانامیکس، وضعیت عرضه روی تا سه ماه آینده بهبود خواهد یافت و همین امر می‌تواند باعث تعدیل شدن نسبی قیمت روی شود. این موسسه انتظار دارد تا قیمت روی تا سال آینده به صورت میانگین به 2300 دلار در هر تن کاهش یابد. 

از طرف دیگر گروه مطالعات بین المللی سرب و روی (ILZSG) در جدیدترین بررسی خود اعلام کرده که میزان تقاضا برای شمش روی در سال جاری شاهد مازاد 322 هزار تنی نسبت به عرضه خواهد بود اما این وضعیت در سال 2019 به مازاد 72 هزار تنی تقاضا نسبت به عرضه خواهد بود و بدینگونه میزان عرضه در بازار شاهد رشد خواهد بود اما نه به اندازه‌ای که تقاضا را به صورت کامل پوشش دهد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری