{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 305568

در نخستین روز هفته در بورس‌کالا انجام شد؛

«شمش بلوم» شرکت فولاد خوزستان امروز حدود ۵۲.۵ میلیارد تومان ارزش داشت. این محصول با قیمت پایه کیلویی سه هزار و ۵۰۳ تومان در حجم ۱۵۰۰۰ هزار تن معامله شد و نسبت به معامله قبلی خود حدود ۰.۱۹ درصد کاهش قیمت داشت.

اقتصادآنلاین - لیلی شهیر؛ امروز شنبه (14 مهرماه)، تالارهای مختلف بورس ‌کالا در مجموع ارزشی حدود 168 میلیارد تومان داشتند که در 94 قرارداد همگی در تالار داخلی منعقد شدند. در این میان، تالار صنعتی و معدنی نیز بیشترین ارزش معاملات را در حدود 110 میلیارد تومان به خود اختصاص داد.

بیشترین ارزش معاملات بورس کالا در این روز متعلق به «شمش بلوم» شرکت فولاد خوزستان در حدود 52.5 میلیارد تومان اختصاص داشت. این محصول با قیمت پایه کیلویی سه هزار و 503 تومان در حجم 15000 هزار تن معامله شد و نسبت به معامله قبلی خود حدود 0.19 درصد کاهش قیمت داشت.

 

تالار پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی 

این گزارش حاکی است، امروز سه هزار و ۲۲ تن مواد پلیمری و یک هزار و ۵۳۰ تن مواد شیمیایی در تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران به فروش رسید.

پر‌ارزشترین معامله این تالار هم به محصول «پلی وینیل کلراید» شرکت پتروشیمی بندر امام به میزان حدودی 19.3 میلیارد تومان اختصاص یافت. این محصول به قیمت پایه کیلویی 11 هزار و 401 تومان در حجم 1694 تن، توسط کارگزاری «سهم آشنا» به طور نقدی فروخته شد. 

کمترین ارزش معاملات این تالار نیز به «اسید نیتریک» شرکت پتروشیمی کارون، به ارزش حدود 300 میلیون تومان تعلق گرفت. این محصول در این روز با قیمت پایه کیلویی 750 تومان در حجم 40 تن توسط کارگزاری «بانک مسکن» به طور نقدی فروخته شد. 

تالار صنعتی 

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران، میزبان دادوستد ۲۵ هزار تن شمش بلوم شرکت‌های فولاد خوزستان، آهن و فولاد ارفع و مجتمع فولاد خراسان است. طی این روز و در تالار مذکور یک هزار تن شمش هزار پوندی آلومینیوم نیز معامله شد.

بیشترین ارزش معاملات تالار صنعتی به «شمش بلوم» شرکت فولاد خوزستان در حدود 52.5 میلیارد تومان اختصاص داشت. این محصول با قیمت پایه کیلویی سه هزار و 503 تومان در حجم 15000 هزار تن توسط کارگزاری «بانک انصار» به طور سلف معامله شد. این محصول نسبت به معامله قبلی خود (هفتم مهر) حدود 0.19 درصد کاهش قیمت داشت. 

کمترین ارزش معاملات این تالار نیز به «شمش بلوم» شرکت آهن و فولاد ارفع، اختصاص یافت. این محصول با قیمت پایه کیلویی سه هزار و 503 تومان در حجم 4000 تن توسط کارگزاری «سی ولکس» به طور نقدی معامله شد. ارزش این معامله حدود 14 میلیارد تومان بود که نسبت به معامله قبلی خود 46.5 درصد افزایش قیمت داشت. 

تالار کشاورزی

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران نیز در این روز شاهد معامله شش هزار و ۸۰۰ تن گندم خوراکی و ۳۰۰ تن شکر خام بود.

بیشترین ارزش معاملات این تالار به «گندم خوراکی» همدان و کردستان هر کدام به میزان 1.4 میلیارد تومان اختصاص یافت. این محصولات هر کدام در حجم‌های 1600 تنی توسط کارگزاری «آگاه» به طور نقدی فروخته شد و قیمت آن به ازای هر کیلو 902 تومان بود که بدون رقابت معامله شد. 

کمترین ارزش معاملات تالار کشاورزی هم به «گندم خوراکی» مرکزی به میزان حدود 360 میلیون تومان اختصاص داشت. این محصول با قیمت پایه کیلویی 902 تومان در حجم 400 تن توسط کارگزاری «آگاه» نقدی فروخته شد. عرضه‌کننده این محصولات «شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران» بود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری