{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 250622

مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی:

مدیرعامل سپرده گذاری مرکزی گفت: نخستین تسویه معاملات بورس و فرابورس عصر سه شنبه با موفقیت در این شرکت انجام شد تا گام بزرگی برای ارتقای استانداردهای تسویه و پایاپای در بازار سرمایه برداشته شود.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، از اجرای موفقیت آمیز کاهش زمان تسویه معاملات بورس و فرابورس از ۳+T  به  T+۲خبر داد. حسین فهیمی با بیان مطلب فوق افزود: شرکت سپرده گذاری مرکزی پس از مصوبه هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر کاهش تسویه معاملات از سه به دو روز، اقدامات زیر ساختی لازم را در کوتاه ترین زمان انجام داد تا شرایط برای اجرای این مصوبه در بازار سرمایه مهیا شود؛ همچنین اقدامات زیر ساختی انجام شده نیز بلافاصله عملیاتی شد و بدن هیچ مشکلی آغاز به کار کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از  ایبِنا، وی اظهار داشت : با توجه به اینکه زمان اجرای مصوبه فوق روز ۱۵ بهمن ماه جاری بود، نخستین تسویه معاملات بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس تهران عصر سه شنبه با موفقیت در شرکت سپرده گذاری مرکزی انجام شد تا گامی بزرگ برای ارتقای استانداردهای تسویه و پایاپای و هماهنگی با استانداردهای بین المللی در بازار سرمایه ایران برداشته شود.

فهیمی خاطر نشان کرد: طراحی و اجرای نظام تسویه «تحویل در مقابل پرداخت» (DVP) و راه اندازی واحد تسویه مرکزی (CCP) از برنامه های آتی شرکت سپرده گذاری مرکزی است تا مکانیزم های تسویه و پایاپای در بازار سرمایه به طور کلی با استانداردهای جهانی مطابقت داشته باشد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری