کد خبر 223039

رییس سازمان بورس در پاسخ به اقتصاد آنلاین:

ابلاغ دستورالعمل بازگشایی نمادها برای از امروز به بعد است/ مقررات عطف به ماسبق نمی‌شود

رییس سازمان بورس اوراق بهادار گفت: ابلاغ اصلاحیه دستورالعمل‌های نحوه توقف و بازگشایی نمادهای بانکی عطف به ماسبق نمی‌شود و این اصلاحیه‌ها برای از زمان تصویب هیات مدیره سازمان بورس به بعد اجرایی خواهد شد

به گزارش خبرنگار اقتصادآنلاین، شاپور محمدی در پاسخ به سوال اقتصاد آنلاین مبنی بر اینکه چرا نمادهایی که پیش از ابلاغ این دستور العمل متوقف شده باشند مشمول اصلاحات انجام شده نیستند، گفت: اصلاحیه این مقررات عطف به ماسبق نمی‌شود  و ابلاغ  این دستورالعمل برای از امروز به بعد است.

رییس سازمان بورس اوراق و بهادار در خصوص نمادهای بسته شده به‌ویژه نمادهای بانکی نیز گفت: سازمان بورس در تلاش است تا نمادهای متوقف  شده هرچه سریع‌تر بازگشایی شود موضوع ابهام توقف نمادهای بانکی نیز با پیگیری سازمان و با توافق بانک مرکزی به‌زودی  بازگشایی می‌شود.

دبیر شورای عالی بورس با تاکید بر اینکه سازمان بورس هیچ گونه مشکلی برای بازگشایی نماد متوقف شده بانک‌ها ندارد در توضیح بیشتر بیان داشت: با ارائه صورت‌های مالی این نمادهای متوقف شده به بانک مرکزی و تایید این صورت‌های مالی، بانک مرکزی مجوز برگزاری مجمع را به آن‌ها داده و پس از آن نماد از سوی سازمان بورس بازگشایی می‌شود.

محمدی با تاکید بر این‌که اگر ناشران طی 10 روز ابتدایی اطلاعات را افشا نکنند موضوع اعلام عمومی می‌شود و درخواست مجدد از سوی سازمان بورس نیز به عموم اعلام خواهد شد، اظهارداشت:  اگر ناشری اطلاعات را افشا نکرده باشد از سوی سازمان بورس به فعالان بازار سرمایه اعلام می‌شود تا در معاملات خود این موضوع را در نظر بگیرند.

سخنگوی سازمان بورس این را هم یادآور شد؛ هرچند از این پس نمادها به دلیل عدم ارائه اطلاعات مالی بسته نخواهد ماند اما سازمان بر اساس وظایف ذاتی و قانونی خود، عدم ارائه اطلاعات از سوی مدیران شرکت‌ها را پیگیری خواهد کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱۶ ۰

  برای سنجش مدیر خوب برید قیمت سهام ها رو ببینید ،شاخص ساختگی است. بسنجید ایا ارزش سهام های بانکی یا پالایشی یا خودرویی افزایش یافته یا کاهش.

  • ناشناس
   ۱۳ ۰

   به نفع سهامداران کار نمیکنه. به بهانه شفافیت سهم هارو طولانی میبنده که موجب زیان سرمایه گزار ها بشه.

  • ناشناس
   ۶ ۰

   بانک ها باید از سهامداراشون موقع بازگشایی حمایت سنگین کنن ، خیلی بهشون ظلم شده

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری