در کدال منتشر شد؛

تعدیل مثبت ۱۳۳ درصدی در نخستین پیش بینی "شپترو"

شرکت پتروشیمی آبادان پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۶ را با سرمایه ۶۳۰ میلیارد ریال به صورت حسابرسی نشده اعلام کرد.

شرکت پتروشیمی آبادان نخستین پیش بینی سود هر سهم سال مالی 96 را مبلغ 152 ریال اعلام کرده است؛ که نسبت به EPS سال جاری معادل 133 درصد افزایش را نشان می دهد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از سنا، پیش بینی درآمد این شرکت در سال مالی 96 در مقایسه با سال مالی جاری شامل افزایش 31 درصدی فروش خالص و ارایه خدمات، افزایش 927 درصدی سود ناخالص، افزایش 292 درصدی سود عملیاتی و همچنین افزایش 133 درصدی سود خالص است.

"شپترو" سود خالص در سال مالی منتهی به 29 اسفند 96، را مبلغ 95 میلیارد و 925 میلیون ریال برآورد کرده است.

یادآوری می شود زیان خالص شرکت پتروشیمی آبادان در دوره منتهی به 30 اسفند 95 مبلغ 292 میلیارد و 912 میلیون ریال و زیان به ازای هر سهم 465 ریال اعلام شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • منتظری
    ۰ ۰

    سلام
    مدتی هست که "شبریز" به خاطر پنهان سازی سود در گزارش هاش با حسابرس و سازمان بورس به مشکل برخورده و بسته هست و سرمایه سهامداران بلوکه شده، امشب گزارش 9 ماهه روی کدال اومد که در اون یک توضیح بسیار جالب داده شده، در این گزارش شبریز به خاطر یک نامه شرکت نفت در تاریخ "26 خرداد 1386" حدود نیمی از سود شرکت رو به عنوان "ذخیره مزایای بازنشستگان پیش از موعد و عادی شرکت" کم کرده که این رقم بیش از هزار میلیارد ریاله! احتمالا برای کل بازنشستگان کل تاریخ این شرکت اونم در صورتی که این شرکت تا هزار سال دیگه وجود داشته باشه! واقعا جای شگفتی داره که مدیران شرکت برای پنهان سازی سود و پایین کشیدن قیمت سهام به یک نامه متعلق به 10 سال پیش متوصل میشن! خواهش میکنم این موضوع رو پیگیری کنید، هر چه فریاد میزنیم صدای سهامداران خرد به جایی نمیرسه، خواهش میکنم شما صدای سهامداران باشید و به دادمون برسید