کد خبر 441545

در گفت‌وگوی رییس جمهور با رییس بانک مرکزی مطرح شد؛

دستور روحانی برای کنترل تورم/ استفاده از همه ظرفیت‌ها برای دسترسی به منابع ارزی کشور در بانک‌های خارجی

رئیس جمهور به رئیس بانک مرکزی دستور داد با استفاده ازهمه ظرفیت ها و ابزار حقوقی و همکاری وزارت امور خارجه تلاش برای دسترسی به منابع ارزی خود در بانک های خارجی را تداوم بخشد.

به گزارش اقتصادآنلاین، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در گفت و گو با رئیس کل بانک مرکزی ضمن دریافت گزارش آخرین وضعیت روند تامین ارز واردات کالاهای اساسی و ضروری کشور، بر تلاش مضاعف بانک مرکزی و سایر دستگاه های اجرایی برای کنترل تورم تاکید کرد.

رئیس بانک مرکزی نیز در این گفت و گو با اشاره به احیاء تدریجی صادرات به کشورهای همسایه که به خاطر شیوع کرونا افت کرده بود، از رشد میزان عرضه ارز درسامانه نیما و واردات درمقابل صادرات خبر داد.

"عبدالناصر همتی" همچنین گزارشی از روند پیگیری دسترسی به منابع ارزی درخارج کشورارائه کرد و چارچوب هدف گذاری تورمی در سیاستگذاری نوین پولی بانک مرکزی را به اطلاع رئیس جمهور رساند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • فاروق
  ۳ ۰

  آقای روحانی .آیا از گرانی و شکستن کمر مردم زیر بار گرانی و فشار بر خانواده های ساکن ایران خبر دارین.آیا فرزندان و اقوام شما که ساکن ایران هستند مانند مردم عادی ایران درد بی نانی را می دانند؟ آیا این تذکرات به آقای همتی به جز افزایش نرخ ارز نتیجه ی دیگری داشته؟آیا می دانید مردم به این روند اداره اقتصادی در ایران از شما بی اعتمادند؟

 • حسین
  ۳ ۰

  اگر با برداشتن گوشی تلفن مشکلات اقتصادی حل می شد که خیلی خوب میشد !!
  مردم دارند داغون میشن ... این چه جور مملکت داری هست؟!!

 • ناشناس
  ۲ ۰

  هروقت توانستن قیمت مسکن که یکی ازاصلی ترین نیازهای جامعه میباشدکنترل کنندآنوقت میتوان گفت مادرمهارتورم موفق بوده ایم.

 • علی
  ۰ ۰

  به نظر اینطور پخش و پلا کردن ارز فقط رانت برای یه عده ای هست که به شما این مشاوره را دادن که ارز را یک چهارم قیمت پخش کنید

 • علی
  ۰ ۰

  برای ارز و کالا و محصولات کشاوری و تولیدات و خود هزینه پول یه بازار درست کنید بذارید قیمت ها واقعی بشه و شفاف و عادلانه، دولت نظارت کنه و مالیات معاملات را بگیره

 • ایراتی
  ۰ ۰

  آقای رییس جمهور توروخدا مشکل مسکن حل کن
  ما چه گناهی کردیم
  شما آقای آخوندی وزیر مسکن انتخاب کردید و چنین گرانی مسکن بیداد کرد
  حالا شمایید که باید درست کنید
  صدای آه مردم نمیشنوید
  یه فکر اساسی و جلسات فوری بزارید حل کنید