کد خبر 437407

پذیره نویسی صندوق واسطه گری مالی یکم (ETF) برای واگذاری باقیمانده سهام دولت در سه بانک و دو شرکت بیمه انجام می شود.

پذیره‌‌نویسی واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) "واسطه‌گری مالی یکم" منتشر شد.

در اجرای جز (۲) بند (الف) تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور و مصوبات هیأت وزیران در این زمینه، وزارت امور اقتصادی و دارایی به‌نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران قصد دارد باقی‌مانده سهام خود در بانک‌های ملت، تجارت و صادرات ایران و بیمه‌‌های البرز و اتکایی امین را واگذار کند.

این امر از طریق پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) "واسطه‌گری مالی یکم" انجام خواهد شد و فرصت بی‌نظیری برای ورود آحاد جامعه به سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های معتبری است که دولت با هدف مردمی کردن اقتصاد و امکان دسترسی آحاد مردم کشور به بازار سرمایه و انتفاع از رشد این بازار، قصد انجام آن را دارد.

ویژگی بارز این واگذاری، بهره‌مندی همه ایرانیان، از تخفیف ۲۰ درصدی است. سقف سرمایه‌گذاری هر شخص حقیقی (هر کد ملی)، بیست میلیون ریال (دو میلیون تومان) تعیین شده است. پذیره‌‌نویسی برای هر فرد دارای کد ملی امکان‌‌پذیر است و محدودیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد.

پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری موضوع این دستورالعمل صرفاً شامل اشخاص حقیقی ایرانی بوده و اشخاص حقوقی نمی‌‌توانند در پذیره‌‌نویسی شرکت کنند و استفاده از حساب آن‌ها برای پرداخت وجوه امکان‌‌پذیر نیست.

شروع پذیره‌‌نویسی از تاریخ ۱۳۹۹.۲.۱۴ و پایان پذیره‌نویسی ۱۳۹۹.۲.۳۱ خواهد بود.

اطلاعات مورد نیاز برای پذیره‌نویسی، اقلامی از جمله: نام، نام خانوادگی، شماره ملی، تاریخ تولد، نام پدر، کد پستی و شماره تلفن همراه می‌‌باشد.

داشتن کد بورسی برای پذیره‌نویسی الزامی نیست، لیکن متقاضیان برای انجام معامله این واحدها که از ۲ ماه بعد از تخصیص امکان‌‌پذیر است، می‌‌توانند به‌تدریج طی ماه‌های آینده و در فرصت مناسب نسبت به ثبت‌نام در سامانه سجام و دریافت کد بورسی مطابق رویه‌های شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه اقدام کنند.

حجم ویدیو: 1.78M | مدت زمان ویدیو: 00:00:55
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۰

  خب شاید حقوق یه بدبختو روزهای اول ماه بعد به حسابش بریزن،اون باید چه خاکی تو سرش کنه؟؟؟!!!

  • محمد صادق خزایی
   ۷ ۰

   سلام من اول خرداد ثبت نام کردم ولی هیچ پیامی برای تابیده ثبت نام دریافت نکردم باید تو کدام سایت بریم برای اطلاع از نحوه ارزش سهام

 • رضا مریخی
  ۷ ۰

  سلام من اول خرداد پذیرهنویسی ثبت نام کردم ولی هیچ پیامکی برام نیومده که لااقل یه مدرکی داشته باشم یا بفهمم که پولم بلاتکلیف نیست ضمنا کد بورسی هم دارم این سهام کی تو سبدم میشینه

  • فصیحی
   ۵ ۲

   سلام من ثبت نام کردم ولی هیچ پیامی هم نیامده خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنید که چی کارکنم صندوق سرمایه گذاری مالی یکم

  • مجتبی
   ۲ ۰

   سلام من ثبت نام کردم هیچ پیامی برام نیامده هیچ اطلاعی هم از روند کار ندارم چیکار کنم راهنمای کنید لطفآ

  • فاطمه کفاش
   ۲ ۱

   سلام من از طریق آپ خریداری کردم اما تو پرتفوم نیومده چه کنم

 • کریمی
  ۰ ۰

  ثبت نام دوباره اش کی هست

 • احمدافق عطا
  ۰ ۰

  سلام من درسجام. سرمایه گذاری مالی یکم ثبت نام کردم باده هزارتومان. بعدازمدتی پیام امدپذیره نویسی کنم نکردم حالاچکارکنم

 • ا کبر صادقی
  ۰ ۰

  سلام من از تاریخ 99/312ثبت نام کردم هنوز هیچ سودی به حساب من واریز نشده

پربازدیدترین ویدیو ها