کد خبر 429312

رییس کل بانک مرکزی تشریح کرد؛

جزئیات پرداخت وام یک میلیونی به خانوارهای یارانه بگیر/ درخواست وام از صندوق بین‌المللی پول در مراحل اداری است

رئیس کل بانک مرکزی در یادداشت اینستاگرامی نوشت: این وام به ۲۳میلیون خانوار یارانه بگیر با نرخ ۱۲درصد وباز پرداخت ۲۴ماهه با تنفس ۴ماهه پرداخت می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین،‌ عبدالناصر همتی یادداشت اینستاگرامی نوشت: چند نکته را به اطلاع مردم عزیز میرسانم:

بانک مرکزی از طریق کاهش 250 هزار میلیارد ریالی ذخیره قانونی بانک ها وبا همراهی بانک ها امکان تأمین اعتبار 750 هزار میلیارد ریالی با نرخ 12 را فراهم ساخته است.

پیشنهاد بانک مرکزی مبنی بر اعطای وام یک میلیون تومانی اعتبار خرید به 23میلیون خانوار یارانه بگیر با نرخ 12 درصد و بازپرداخت 24 ماهه با تنفس 4 ماهه به تصویب ستاد اقتصادی دولت رسید. که در اسرع وقت اجرایی خواهد شد.

با تأئید مقام معظم رهبری یک میلیارد یورو برای پشتیبانی از هزینه های عمدتاً درمانی ناشی از کرونا اختصاص یافت. بانک مرکزی با خرید این مبلغ ارزی، معادل ریالی آن را در اختیار سازمان برنامه خواهد گذاشت.  

 امروز در جلسه ای در حضور معاون اول محترم رئیس جمهور، برنامه ریزی لازم برای تأمین دارو  و کالاهای اساسی سال 99 انجام شد.

درخواست بانک مرکزی برای دسترسی به حق خود در صندوق بین المللی پول و استفاده از آن برای کمک به برنامه مقابله با مشکلات ناشی از شیوع  ویروس کرونا ، در جریان مراحل اداری است.

photo_2020-04-06_21-34-37

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  شما هنوز به کسانی با مجموع دریافتی ۱۵ میلیون تومن،ماشین خارجی دو دستگاه آپارتمان یارانه میدهید.حالا به همانها میخواهید وام یک میلیونی بدهید؟

 • پیام
  ۰ ۰

  شما فعلا تکلیف بخش نامه استرداد اقساط وام های قرض الحسنه رو به سرانجام برسون

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اقا ما این وام یک میلیونی رو نخواهیم کیو باید ببینیم این وام یک میلیونی رو به زور میخوان به مردم بدن با سود ۱۲ درصد بعد خنده داره اختیار این پولم دست ما نیست اعتبار خرید هستش یعنی واقعا دولت ملت رو چی فرض کرده شرم نمیکنن

 • علیرضا
  ۰ ۰

  من بعد از اینکه یارانه خودم و زن بچه رو از خانواده جدا کردیم و بعد از تهیه سیمکارت اقدام به پیامک زدن به وزارت رفاه تمدن و مشاهده جواب تایید از سازمان مربوطه شدم اما دیدم یارانه بنده و خانه ام ارسال شد اما وام یک میلیونی واریز نشد تو رو خدا بگین چرا و دلیلش چه من که همه چیزم درست بود از شماره حساب و خیلی چیزهای دیگر .به خدا بیکار و برای مایحتاج زندگی و یر خشک و پوشک فرزندم به مشکل خوردیم و کسی دیه بهم پول قرض نمیده . کمکم کنید ،