{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 421746

بانک مرکزی در راستای تمهیدات ویژه برای مقابله با ویروس کرونا و کاهش حضور شهروندان در شعب، سقف روزانه عملیات کارت به کارت در خودپردازها و همراه بانک‌ها را به ۵ میلیون تومان افزایش داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایبِنا، بانک مرکزی به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، اقدامات لازم برای تسهیل استفاده از درگاه‌های غیر حضوری و کاهش مراجعات حضوری مردم به شعب و دستگاه‌های خودپرداز به صورت موقت پیش بینی و به شبکه بانکی ابلاغ کرد که در همین راستا سقف روزانه عملیات کارت به کارت در نرم افزارهای پرداخت سازان از یک میلیون تومان به ۳ میلیون تومان با رعایت احراز هویت از طریق سامانه شاهکار (کد ملی و شماره سیم کارت) را افزایش داد. از سویی دیگر این بانک با ابلاغ به شبکه بانکی سقف عملیات کارت به کارت در خودپردازها و همراه بانک‌ها را از ۳ میلیون تومان به ۵ میلیون تومان افزایش تا اطلاع ثانوی افزایش داد.

بر اساس پیگیری از معاونت فناوری اطلاعات بانک‌ها، پیاده سازی‌های فنی برای افزایش سقف کارت به کارت در خودپردازها و همراه بانک‌ها به ۵ میلیون تومان انجام شده و این تغییرات در تمامی بانک‌ها اعمال و اجرایی شده و تا اطلاع ثانوی ادامه دارد؛ لازم به ذکر است که مبلغ کارمزد انتقال وجه بیشتر از سه میلیون تومان از طریق خودپرداز و همراه بانک مطابق با کارمزد انتقال وجه تا سه میلیون تومان است.

حسین محمودی؛ مدیرکل اداره بانکداری شخصی بانک ملت گفت: بر اساس ابلاغ بانک مرکزی سقف عملیات کارت به کارت از طریق همراه بانک و خودپردازها به صورت روزانه به ۵ میلیون تومان افزایش یافته و بر همین اساس نیز مشتریان می‌توانند بسیاری از امور روزمره خود را به صورت غیر حضوری از طریق تراکنش‌های موبایلی و اینترنتی انجام دهند و در راستای نکات بهداشتی در شعب حاضر نشوند؛ با اقدامات انجام شده و معافیت‌هایی که بانک مرکزی تا اطلاع ثانوی در نظر گرفته مراجعات به شعب کاهش داشته و تراکنش‌ها در سامانه‌های آنلاین افزایش پیدا کرده است.

علی یکتا؛ مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک توسعه تعاون نیز اعلام کرد که سقف انتقال وجه در همراه بانک و ناوگان خودپردازهای بانک توسعه تعاون نیز به ۵ میلیون تومان افزایش یافته و میزان تراکنش‌ها در روزهای اخیر در سامانه‌های بانکداری الکترونیکی در حال رشد است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری