کد خبر 405876

روایت همتی از تامین ارز کشور توسط پتروشیمی‌ها

رئیس کل بانک مرکزی در اینستاگرام نوشت: شرکت‌های پتروشیمی بیش از ۹۰درصد تعهد ارزی خود را ایفا کرده‌اند و نقش مهمی در تامین نیازهای ارزی کشور دارند.

به گزارش اقتصادآنلاین، عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی در اینستاگرام نوشت: امروز به مناسبت روز پتروشیمی در معیت ریاست محترم جمهور از نمایشگاه دست آوردهای صنعت پتروشیمی و برنامه‌های توسعه این صنعت بازدید کردیم.

در جلسه ای که با حضور مدیران شرکت های پتروشیمی برگزار شد از تلاش ها و همکاری خوب آنها در تامین ارز مورد نیاز و قدردانی کردم.

شرکتهای پتروشیمی بیش از ۹۰ درصد تعهد ارزی خود را ایفا کرده‌اند و نقش مهمی در تامین نیازهای ارزی کشور دارند.

در ۹ ماهه امسال از مجموع ۲۹ میلیارد دلار ارز تامین شده برای واردات ،حدود 20 درصد نیاز ارزی کشور، ۳۵ درصد سهم ارز برگشتی صادرات غیر نفتی و بیش از ۵۰ درصد ارز سامانه نیما به شرکت‌های پتروشیمی تعلق داشته است.

همچنین با تامین مالی ۳.۷ میلیارد یورو از منابع بانک مرکزی در چین از طریق سایناشور برای پنج پروژه در حال اجرای پتروشیمی در نقاط مختلف کشور، به زودی شاهد افزایش قابل توجه تولید پتروشیمی کشور خواهیم بود.

بانک مرکزی

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • محمد
    ۰ ۰

    در شرایط کنونی بر اساس چه منطق قابل دفاعی چنیین اطلاعاتی آن هم از سوی ریاست بانک مرکزی اعلام می شود؟! مگذ دقت نمی کنند که در جا خزانه داری دولت ترامپ برا تحریم برنامه ریزی می کند پس چرا چنین می کنند؟! همه ی حکومتی ها که می گویند در هنگامه جنگ هستیم پس اگر در جنگ هستیم چرا برنامه ریزی نمی شود که سکوت بشود؟!