کد خبر 381345

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین:

تهیه ضامن وام برای مددجویان مشکل است/ آسان‎گیری قرض‌الحسنه‎ها برای اعطای تسهیلات

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت کمیته امداد مهم‌ترین مشکل در زمینه اعطای وام اشتغال به مددجویان را تهیه ضمانت عنوان کرد.

اقتصادآنلاین - صبا نوبری؛ مجید باجلان با بیان اینکه یکی از تکالیف اصلی کمیته امداد، استفاده از ذخایر قرض‌الحسنه کشور است، گفت: ما دو بانک قرض الحسنه در کشور داریم که یکی از آن‌ها بانک قرض‌الحسنه مهر ایران است و از حدود یکسال پیش که با این بانک تفاهم کردیم، تاکنون توانستیم رقمی بالای 1100میلیارد تومان از ظرفیت‌های هم‌افزایی بانک مهر برای اعطای وام قرض‌الحسنه به مددجویان استفاده کنیم.

 وی افزود: یکی از موضوعات مهمی که با بانک قرض الحسنه مهر ایران درباره آن توافق کردیم این بود که بانک ضمانت‌ وام‌ها را آسان بگیرد تا بتوانیم تسهیلات را در اختیار مددجویان قررار دهیم.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد خاطرنشان کرد: از سال 94 صندوق قرض الحسنه امداد ولایت تاسیس شد و برنامه این صندوق و منابع کمیته امداد برای بخش‌های سرمایه گذاری و پرداخت هرگونه سود بانکی در نظر گرفته نشده است تصمیم گرفتیم از منابع بانک‌های قرض الحسنه استفاده کنیم تا عائدی آن به محرومین برسد.

باجلان تهیه ضمانت را یکی از مشکلات اصلی پرداخت وام‌های اشتغال عنوان کرد، ادامه داد: بسیاری از افرادی می‌خواهند این تسهیلات اشتغال را دریافت کنند زنان سرپرست خانواری هستند که در تهیه ضمانت مشکلاتی دارند.

وی اظهار داشت: ما آسیب‌ها را در استان‌ها شناسایی کردیم و تدبیری که کارگروه اندیشید این بود که یک صندوق ضمانت اشتغال آسان در کمیته امداد تاسیس کنیم که کار این صندوق این است که حداقل ضمانت را از مددجویان بگیرد و با ارائه یک معرفی‌نامه به بانک بر اساس مددجو بتواند وام اشتغال خود را دریافت کند.

باجلان همچنین افزود: اگر این افراد نتوانستند به تعهداتشان عمل کنند قطعا امداد باید پیگیری‌های خود را برای وصول مطالبات بانک انجام دهد.

وی درباره منابع تامین بودجه این صندوق گفت: منابع صندوق از منابع داخلی کمیته امداد در بخش اشتغال و بودجه آن است که امسال حدود 20 میلیارد تومان در صندوق قرار می‌دهیم و تعهد می‌کنیم تا 200 میلیارد تومان ضمانت را به موسسات پولی معرفی کنیم که بتوانند با ضمانت آسان وام هایشان را پرداخت کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • محمد
  ۹ ۱

  اخه چرا دروغ میگید یا تو رشت منطقه یک دروغ میگن یا شما.اینجا میگن تا دوتا کارمند رسمی نداشته باشی وام تعلق نمیگیره؟یعنی چی
  اخه.

 • محمد
  ۷ ۰

  لطفا‌ضمانت‌را‌آسان‌بگیرید

 • عاطفه کرمی
  ۲ ۰

  من دوماهه درخواست دادم و جواب نامه اومده اما انقدر ضامنارو سخت گرفتن نمیدونم اصلا بشه گرفت یا نه
  لطفا بگید با این شرایط میشه گرفت یا نه

 • مهدی
  ۱ ۰

  چرا معرفی نامه پنجاه میلیونی را با دو ضامن که بردم سیمیلیون دادن وام کمیته امداد امام وبیست تومان سپرده بانک کردن

 • مهدی
  ۱ ۰

  کمیته امداد معرفی کرده من رابه بانک کشاورزی پنجاه میلیون دو ضامن بردم ولی انها سی تومان دادن بیست تومان سپرده بانک کردن این چه جور خود کفایی بانک میخاد خود کفا بشود یا من که دارای سه دختر بچه هستم

 • مریم فرهادی
  ۲ ۰

  سلام الان نزدیک ۷ ماه درخواست وام کردم الان زنگ زدن رفتم کمیته میگن باید دو تا ضامن با چک بیاری اخ خدا خوش میاد منی که کسی ندارم ضامن از کجا بیارم خواهشن ی فکری برای ما بکنید

 • محمد
  ۰ ۰

  سلام خسته نباشید من یه وام دارم چرا نمیدن این دوسال هست که دنبالش هستم ضامن هم جور کردم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ازخداوندطول عمرباعزت رابرایتان خواستارم