{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 375733

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بانک انصار در ۷سال گذشته تقریبا ۴۰۰میلیارد تومان روی تبلیغات برای جذب سپرده خرج کرده است. این هزینه سنگین و قابل توجه، نه تنها باعث افزایش مانده سپرده‌های بانک انصار نشده، بلکه بر روند جذب سپرده تأثیر منفی داشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین، در ۷ سال گذشته هزینه سالانه تبلیغات بانک انصار بیش از ۵برابر شده است است. این در حالی است که سود بانک انصار تنها سه برابر شده و بدتر از آن، مانده سپرده‌های مدت‌دار آن، کمتر از ۳برابر شده است.

از سال ۹۱ تا کنون، میانگین نرخ رشد نقدینگی کشور  ۲۶.۷ درصد در سال بوده است. اما میانگین رشد مانده سپرده‌های انصار در این سال‌ها به طور متوسط ۲۰درصد بوده است.

در سال مالی ۹۷، بانک انصار به یک باره هزینه تبلیغات خود را ۱۱۲درصد افزایش داده است، اما در این سال، مانده سپرده‌های مدت‌دار این بانک (سپرده‌هایی که می‌تواند مورد برنامه‌ریزی قرار بگیرد) تنها ۱.۲۹درصد افزایش یافته است. 

گفتنی است که مدیران بانک انصار با علم به اینکه این بانک به زودی در بانک سپه ادغام می‌شود، هزینه‌های تبلیغاتی خود را دو برابر کرده‌اند.

photo_2019-08-25_14-05-05

ارسال نظر

  • احمدی
    ۲ ۱

    این که بانک انصار وبانک مهر اقتصاد با علم به اینکه بزودی در بانک سپه ادغام می شوند اما چرا اینچنین میلیاردی هزینه تبلیغات می کنند جای سوال است ایا مافیای مالی پشت این تبلیغات ها می باشد ؟ اما در اینجا نه مدعی العموم نه خبرنگار ونه مردم جرات ندارند سوال کنند چون این بانک ها ......

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری