کد خبر 261814

خریداران «وبصادر» در ١٠ روز کاری ٢٢ درصد سود بردند

​نرخ سهم بانک صادرات ایران طی١٠ روز کاری در بازار بورس اوراق بهادار تهران قریب به ٢٢ درصد رشد یافت و به ٦٢٢ ریال رسید.

به گزارش اقتصادآنلاین، طی ١٠ روز کاری منتهی به ١٥ فروردین ٩٧، نرخ پایانی هر سهم این بانک در روزهای معاملاتی بورس با ٢١.٩ درصد رشد از ٥١٠ ریال تا ٦٢٢ ریال بالا رفت که در اغلب روزهای معاملات بازار سرمایه، بیشترین حجم معاملات را نیز به خود اختصاص داده است.

بنا براین گزارش، طی مدت مورد اشاره مالکیت بیش از ٢ میلیارد سهم «وبصادر» جابجا شد که نقش عمده ای در بهبود شاخص کل بازار سرمایه داشته است.

شایان ذکر است، وعده دکتر حجت اله صیدی مدیرعامل بانک بانک صادرات ایران در مجمع عمومی به طور فوق العاده بانک برای بازگشایی نماد «وبصادر» (تا قبل از پایان سال) در ٢٣ اسفند ماه سال ٩٦ تحقق یافت که بهبود شرایط سهام بانک بر اساس نتایج برنامه ریزی های انجام شده کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، به صورت پلکانی پیگیری می شود به نحوی که سودآوری پیش از موعد بانک در سال جاری با اتکا بردست یابی به EPS با کیفیت، افزایش درآمدهای کارمزدی و استفاده از ظرفیت شرکت های ابزاری بانک در ارائه بهترین خدمات به مشتریان، از جمله اهداف مورد تاکید مدیرعامل بانک در دیدار نوروزی با مدیران بوده است.

در همین راستا دکتر بهروز خدارحمی، مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات طی گفتگویی با تاکید بر اینکه کوشش های صورت گرفته از ابتدای بازگشایی نماد بانک صادرات ایران در روزهای پایانی سال ٩٦ بر دو محور جلوگیری از بسته شدن دوباره نماد بانک و حمایت از قدرت نقدشوندگی آن استوار بوده است، گفت: نهایت تلاش صورت می گیرد تا از منظر گزارشگری مالی به نهادهای ناظر پولی و بازار سرمایه، قدرت واقعی سهم نشان داده شود. از این رو سهامداران با خیال آسوده از تداوم حمایت های صورت گرفته برای حفظ نماد بانک، برای فروش یا نگاه داشتن آن تصمیم بگیرند چرا که ما به دنبال حمایت مصنوعی از سهم نبوده و نیستیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر