کد خبر 200524

معاون نظارتی بانک مرکزی :

ثامن در مسیر پیوستن به موسسات مجاز/ سپرده گذاران نگران نباشند

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: موسسه ثامن در مسیر پیوستن به موسسات مجاز است و سپرده گذاران نگران نباشند.

فرشاد حیدری اظهار داشت: موسسه اعتباری ثامن یکی از موسسه های متقاضی دریافت مجوز از بانک مرکزی است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایبنا، وی با بیان اینکه اقداماتی توسط این موسسه شامل پذیره نویسی در بورس و تودیع سپرده قانونی نزد بانک مرکزی انجام شده است، گفت: بر این اساس این موسسه در حال پیوستن به موسسات مجاز است.

حیدری  ادامه داد: فرآیند قانونی و رسیدگی به تقاضای این موسسه در حال انجام بوده و ممکن است منجر به صدور مجوز و یا ادغام با یکی از بانک ها و موسسه های اعتباری شود.

وی خاطر نشان کرد: در هر صورت هیچ گونه مشکلی برای سپرده گذاران این موسسه به وجود نخواهد آمد.

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: از سپرده گذاران موسسه اعتباری ثامن تقاضا می شود  حسب نیاز به شعب موسسه مراجعه و از خدمات آن استفاده کنند و اطمینان داشته باشند که صدور مجوز و یا ادغام موسسه با حفظ حقوق و صیانت از سپرده های آنها انجام می شود.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • رضا
  ۷ ۱

  منم امید دارم تو همین قرن مجاز شه

 • ناشناس
  ۸ ۰

  دلخوشی بیجا، بابا سیستم بانکی کلا ناتوان است چون نظام پولی کاملا. دست دولت نیست دخالت پولداران وشاید مفسدین مالی کنترل تسلط بر نظام پولی وبانکی رافلج کرده ،در کجای دنیا این همه بانک وموسسه مالی وجود دارد هر چیزی که از استاندارد وتعریف جهانی خارج شود رو به نابودی است، چرا مردم را اگاه نمیکنید؟

 • ناشناس
  ۶ ۰

  چرا مبهم صحبت میکنید؟؟
  راست و درست باید دقیقا چه اتفاقی قراره بیفته،
  خودتونم متوجه نيستيد میخواید چیکار کنید انگار،
  برای یه خبر ده تا یا گذاشتید،
  مردم رو چی فرض کردین، چرا تکلیف موسسات بزرگی ک اسمشون تو لیست مجاز ها نیست روشن نمیشه

  • ناشناس
   ۲ ۰

   نمیشه عزیز، ا نمیشه خب! چرا نمیفهمی نمیشه د. مگه شما اینجا زندگی نمیکنی، خودتو به نفهمی نزن. نمیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــشه!

 • ناشناس
  ۵ ۲

  با این درصد بالای سود بانکی که قریب 5 سال است که به سپرده ها داده میشود، کل نظام بانکی ورشکسته شده است و همین تعطیل شدن یک به یک موسسات، تازه شروع ماجراست. مطمئن باشید به یکسال دیگه نمیرسه که صدای خورد شدن استخوان بانکها درمیاد و با چاپ مجدد پول بی پشتوانه، تورم ونزوئلایی خواهیم داشت.

 • ناشناس
  ۳ ۰

  یه اسم شیک مدیریتی واسه این مسیر ادغام اینه: مســـــــــــــــــــــــــــــــــــــیر الــــــــــــــــــــرحمان

 • ناشناس
  ۰ ۰

  • چطور یک باب مغازه ده متری بدون جواز ظرف یک هفته از طرف اماکن ، شهرداری ، اتحادیه ، نیروی انتظامی بسته میشود ولی موسسه به این بزرگی با حدود 600 شعبه و این همه منابع که از مردم جمع کرده کسی پاسخگو نیست ایا این ظلم به مردم سپرده گذار نیست که هیچ چاره ای جز دریافت سود جهت امورات زندگی پر خرج ندارند و دلیل سپرده گذاری هم مشخصه رکود ، مالیاتهای بی حساب کتاب ، بیمه، عوارض.هزینه های درمانی .قبض های خدماتی که ماهانه افزایش پیدا میکنند.ارزاق عمومی.تورم وصدها خرج دیگر....... وقتی بانک مرکزی با فرار از مسولیت و فرافکنی نسبت به قصورات خود اون رفتار زشت رو تا به امروز با سپرده گذاران کاسپین داشته بایدم انتظار داشت بقیه سپرده گذاراین موسسات دیگه با کوچکترین خبری هجوم ببرن برای گرفتن سپردشون.واقعا بانک مرکزی با ندانم کاریش اعتماد ملی رو به بانکداری ایران خدشه دار کرده.الان خود من که در یکی از بانک های مجاز حساب دارم شک دارم بذارم حسابم بمونه یا نه؟