کد خبر 188495

رونمایی بانک داده‌های اقتصادی و مالی کشور

معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم رونمایی از بانک و داشبورد داده‌ای کشور گفت: بانک اطلاعات کشور می‌تواند پایه سیاست‌گذاری‌های درست باشد.

حسین میرشجاعیان امروز در مراسم رونمایی از بانک داده‌های اقتصادی و مالی و درگاه پایش داده‌های اقتصادی کشور، با بیان اینکه بانک اطلاعات کشور می‌تواند پایه سیاست‌گذاری‌های درست باشد، گفت: این سامانه می‌تواند مسیر حرکت به سمت وضعیت مطلوب را راهبری کند.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایبِنا؛معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیز شفاف سازی اقدامات مورد تاکید است. در این بانک داده‌ها به صورت دوره‌ای، فصلی و حتی روزانه قابل ارائه است. در عین حال می‌توان اطلاعات استان‌ها را نیز ارائه کرد. همچنین اطلاعات بین‌المللی و اطلاعات اختصاصی وزارت اقتصاد وجود دارد.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی شده تا اطلاعات بانک جهانی نیز به سامانه متصل شود و از سویی سایر سامانه‌های اطلاعاتی کشور نیز به آن متصل باشند، تاکید کرد: در بخش داشبورد نیز تنها مدیران ارشد کشور امکان دسترسی خواهند داشت و بعضا اطلاعات محرمانه ارائه می‌شود.

این مقام مسئول در وزارت اقتصاد ادامه داد: اطلاعات اقتصاد مقاومتی با همکاری سازمان برنامه و بودجه و مرکز آمار قابل دسترسی می شود. وزیر اقتصاد نیز می‌تواند با کلیک بر روی نام سازمان ها آخرین اطلاعات و عملکرد را مشاهده کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر