کد خبر 141854

کانون بانک‌های خصوصی نامه‌‌نگاری با بانک مرکزی نداشته است

خروج سپرده‌ها از بانک‌ رد شد

مدیرعامل بانک اقتصاد نوین از نامه بانک‌ها به بانک مرکزی در خصوص روند خروج سپرده و تقاضای شناورسازی نرخ سود ابراز بی‌اطلاعی کرد و گفت: سپرده‌های نزد بانک ما پس از تعدیل نرخ سود کاهش نیافته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، حسن معتمدی اظهار داشت: در جریان نامه بانک‌ها به رئیس کل بانک مرکزی درخصوص خروج سپرده از بانک‌ها متاثر از کاهش نرخ سود بانکی نیستم.

وی افزود: اگر قرار بر نوشتن چنین نامه‌ای بود بنده حتما در جریان آن قرار می‌گرفتم اما از سوی کانون بانک‌های خصوصی چنین موضوعی به من اطلاع داده نشده است.

مدیرعامل بانک اقتصاد نوین در پاسخ به این پرسش که آیا در این مدت که نرخ سود سپرده به 15 درصد کاهش یافته است، کاهشی در منابع بانک اقتصاد نوین رخ داده است، گفت: خیر؛ ممکن است به صورت موردی نوسان‌های جزیی در منابع رخ بدهد که این نوسانات طبیعی است.

وی تاکید کرد: هم اکنون مشکلی درباره کاهش منابع بانکی و سپرده‌ها نداشته‌ایم.

روز گذشته یک خبرگزاری به نقل از منابع آگاه از نامه‌نگاری برخی بانک‌ها با بانک مرکزی در خصوص شدت گرفتن خروج سپرده از بانک‌ها پس از کاهش نرخ سود به 15 درصد خبر داد و تقاضای بانک‌ها برای شناورسازی نرخ سود بانکی را اعلام کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • علی وارنا
    ۱ ۰

    چرا از واقعیت میخواهید فرار کنید و به مردم حقیقت رو نگوید؟ مگر از بانک مسکن خارج نشد و باعث افزایش قیمت اوراق خرید مسکن شد ان هم نزدیک به 30 هزار تومان. از بانک ملت و غیره!!؟ با جوسازی دیگه نمیتوانید سپرده مردم رو در بانک نگه دارید و سود اصلیش رو به جیب سهامداران بانکها بریزید!؟ و بعد اندکی هم به سپرده گذاران دهید. مردم متوجه شدند که بانکها خیانت در امانت بعنوان وکیلشان نمودند. ...