یک مورد عجیب روی اسکناس جدید ۲۰۰ هزار تومانی + عکس

اسکناس ۲۰۰ هزارتومانی در سال ۱۳۸۶ به چاپ رسیده باشد، در زمان چاپ ارزشی برابر با ۲۱۴ دلار داشته و حالا که روانه بازار شده ارزشش حدود ۴ دلار است.

یک مورد عجیب روی اسکناس جدید ۲۰۰ هزار تومانی + عکس

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اعتمادآنلاین، در نسخه ای که به عنوان نمونه روی وبسایت بانک مرکزی قرار گرفته، امضای محمود بهمنی رئیس کل اسبق بانک مرکزی به چشم میخورد و خبری از امضای وزیر وقت اقتصاد نیز روی آن نیست . بهمنی از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۲ رئیس کل بانک مرکزی بود.   در عکس های دیگری که خبرگزاری ها منتشر کرده اند نیز امضای طهماسب مظاهری روی این اسکناس ها موجود است. مظاهری نیز در دولت احمدی نژاد مدت زمان کوتاهی از سال ۸۶ تا ۸۷  به عنوان رئیس کل بانک مرکزی فعالیت می کرد.  

یک مورد عجیب روی اسکناس جدید ۲۰۰ هزارتومانی + عکس

طراحی این اسکناس ها نیز به گونه ای است که برخلاف ایران چک های جدید، صفرهای آن به صورت کمرنگ در نیامده. ضمن اینکه وبسایت بانک مرکزی نیز درباره زمان چاپ آن سکوت کرده و مشخص نیست که این اسکناس ها در چه سالی تولید شده و چرا تا به حال از دسترس خارج بوده و هدف از توزیع آن در آستانه سال ۱۴۰۲ چیست؟

یک مورد عجیب روی اسکناس جدید ۲۰۰ هزارتومانی + عکس

اما نکته جالب تر اینکه اگر این اسکناس ۲۰۰ هزارتومانی  در سال ۱۳۸۶ به چاپ رسیده باشد، در زمان چاپ ارزشی برابر با ۲۱۴ دلار داشته و حالا که روانه بازار شده ارزشش حدود ۴ دلار است! به عبارت دیگر در طول مدتی که این اسکناس در انبار بانک مرکزی بوده ۵۴ برابر ارزش خود را از دست داده است.

منبع: اعتماد آنلاین
ارسال نظر
ارسال نظر
  • ناشناس
    ۰

    نا بود کردین ا رزش پول این مردم مملکت

  • محمد
    ۰

    حاشا به غیرت نداشته شون