چه کسی باید صندوق امانات بانک را بیمه کند؟

رئیس کل بیمه مرکزی توضیحاتی را درمورد بیمه صندوق امانات اجاره‌ای بانک‌ها ارائه کرد.

چه کسی باید صندوق امانات بانک را بیمه کند؟

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، مجید بهزادپور با بیان اینکه بیمه صندوق‌های امانات اجاره‌ای بانک‌ها از سال‌های گذشته بوده است، عنوان کرد: البته در گذشته به صورت پراکنده در بانک‌ها استفاده می‌شد اما بعد از اتفاقی که در بانک ملی رخ داد به عنوان یک نیاز از سوی بانک‌ها پیگیری می‌شود. در این راستا بانک ملی و همچنین بانک ملت برای این موضوع به بیمه مراجعه کرده و مذاکراتی انجام داده‌اند.

رئیس کل بیمه مرکزی به این سوال که حق بیمه صندوق‌های امانات بانک‌ها باید توسط بانک‌ها پرداخت شود یا مشتری؟ پاسخ داد: این موضوع ربطی به مشتری ندارد و بانک صندوق امانت را بیمه می‌کند.

بر اساس این گزارش، در خردادماه امسال طی سرقتی که از یکی از شعب بانک ملی صورت گرفت، صندوق امانات اجاره‌ای این بانک سرقت شد، در حالی که بیمه‌ای برای آنها صادر نشده بود و این جریان نگرانی‌هایی برای صاحبان صندوق اجاره‌ای بانک‌ها ایجاد کرد.

در این راستا هر سقفی که به عنوان سرمایه بیمه‌نامه، بیمه شده باشد، در زمان خسارت و وقوع خطرات تعیین شده یا سرقت (با رعایت شرایط عمومی بیمه نامه) و ارزیابی صورت گرفته، مبنای پرداخت خسارت به اجاره کننده صندوق خواهد بود. مثلا ممکن است بیمه نامه‌ای با سقف تعهد ۲۰۰ میلیون تومانی خریداری شده باشد که آن‌گاه شرکت بیمه هنگام وقوع خسارت، بعد از ارزیابی که انجام می‌دهد، درصورت محرز شدن وقوع خطرات تحت پوشش بدون توجه به محتویات داخل صندوق، حداکثر تا میزان فوق به اجاره‌کننده صندوق پرداخت خواهد کرد.

منبع: ايسنا
ارسال نظر
ارسال نظر