گزارش عملکرد درخشان شش ماهه سال ۱۴۰۱ بانک ملت روی کدال نشست

بانک ملت در شش ماهه اول سال ۱۴۰۱ با کسب سود خالص ۱۱۷ هزار میلیارد ریالی و رشد بیش از ۲۸۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته بر اساس صورت های مالی حسابرسی شده، عملکرد خیره کننده خود را تداوم بخشید.

گزارش عملکرد درخشان شش ماهه سال ۱۴۰۱ بانک ملت روی کدال نشست

به گزارش اقتصادآنلاین، این بانک با سرمایه بیش از ۲۶۲ هزار میلیارد ریالی توانست در شش ماهه اول سال ۱۴۰۱ سود هر سهم خود را از مبلغ ۱۱۸ ریال به ۴۴۹ ریال افزایش دهد. این در حالی است که بانک مرکزی نرخ تسعیر ارز را برای بانک ها در مقطع ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ تغییر نداده و با توجه به افزایش نرخ ارز از ابتدای سال تاکنون، سود پایان سال به مراتب بالاتر از سود شش ماهه اول خواهد بود.

بر اساس این گزارش، ثبت این موفقیت عمدتاً مربوط به افزایش ۶۹ درصدی درآمد ناشی از تسهیلات اعطایی به میزان ۴۳۰ هزار میلیارد ریال، رشد ۲۹۳درصدی درآمد ناشی از سپرده گذاری در بانک ها و موسسات اعتباری بالغ بر ۴۸ هزار میلیارد ریال و جهش ۱۱۷ درصدی خالص درآمد کارمزد بالغ بر ۳۷ هزار میلیارد ریال است.

همچنین بانک ملت در این مقطع توانست رکوردی جدید را در صنعت بانکداری  به نام خود ثبت کند به نحوی که دارایی های خود را به بیش از دوازده میلیون میلیارد ریال  برساند.

از دیگر موفقیت های این بانک می توان به بهبود نسبت های مالی در شهریور ماه سال ۱۴۰۱ از جمله افزایش ۱۵۷ درصدی بازده حقوق صاحبان سهام با ۱۵۷ درصد و رسیدن آن از ۶.۵ درصد به ۱۶.۷۲ درصد اشاره کرد.

ارسال نظر
ارسال نظر