بخشنامه جدید بانک مرکزی در خصوص بلوکه کردن وام های بانکی

معاون نظارت بانک مرکزی با اعلام اینکه بانک‌هایی که بخشی از وام را بلوکه کرده‌اند، به هیئت انتظامی معرفی می‌شوند، گفت: وثیقه هیچ وامی در شبکه بانکی در سال ۱۴۰۱ نمی‌تواند وجه نقد و سپرده باشد.

بخشنامه جدید بانک مرکزی در خصوص بلوکه کردن وام های بانکی

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، ابوذر سروش، درباره بخشنامه جدید بانک مرکزی و بلوکه کردن بخشی از وام اظهار کرد: مردم می‌توانند بانکی که بخشی از مبلغ وام را بلوکه کرده است را از طریق سامانه رسیدگی به شکایات به صورت تلفنی و الکترونیکی اعلام کنند و همکاران ما تمام موارد را بررسی می‌کنند.

وی افزود: درباره بخشنامه بانک مرکزی دو نکته وجود دارد؛ یکی اینکه بانک‌ها نباید از محل تسهیلات مبلغی را بلوکه کنند. نکته دوم این است که برخی بانک‌ها از محل دیگری به جز محل تسهیلات مبالغ و وجوه نقدی را بلوکه می‌کردند که با بخشنامه جدید، در مجموع دریافت وثیقه نقدی برای پرداخت وام را ممنوع کردیم.

معاون نظارت بانک مرکزی با بیان اینکه اگر درصدی از اصل مبلغ وام بلوکه شده باشد، بانک مرکزی حتما برخورد می‌کند، گفت: در این زمینه، همکاران ما تا وصول نتیجه پیگیری خواهند کرد و بانک مرکزی بانکی را که بخشی از وام را بلوکه کرده باشد، به هیئت انتظامی معرفی خواهد کرد.

سروش در پایان تاکید کرد که وثیقه هیچ وامی در شبکه بانکی در سال ۱۴۰۱ نمی‌تواند وجه نقد و سپرده باشد.

منبع: ایسنا
ارسال نظر

 • محسن
  ۰ ۰

  یعنی بانک مسکن مبلغی که در شعب خود مسدود کرده آزاد می کند ؟!! عمرا

 • تاجمیر
  ۰ ۰

  من دوسه سال پیش ازبانک مهر اقتصادکه حال شده سپه وام گرفتم .و۱۳میلیون ازمن بلوکه کردن که هنوزهم دارم قسط پرداخت می کنم و۱۳میلیون تومانم هم بلوکه هست..
  آیاممکنه آزادبشه...