متقاضیان بخوانند؛

مدارک لازم برای دریافت وام فرزندآوری چیست + مبلغ وام

پدران فرزندان متولد تاریخ ۱/۱/۱۴۰۰ به بعد و حداکثر تا ۲ سال پس از تاریخ تولد فرزند می‌توانند نسبت به ثبت‌نام در سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند اقدام کنند که پرداخت این تسهیلات به پدر، یک بار برای هر فرزند متولد شده امکان‌پذیر است.

مدارک لازم برای دریافت وام فرزندآوری چیست + مبلغ وام

به گزارش اقتصادآنلاین؛ در حال حاضر تعداد ۶۱۰ هزار نفر در صف دریافت تسهیلات فرزندآوری و طی مراحل ثبت‌نام، تعیین شعبه، تشکیل پرونده و تکمیل مدارک هستند.

مدارک لازم برای دریافت تسهیلات فرزندآوری + روش دریافت

در اولین مرحله، متقاضیان باید در سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه فرزندآوری، ثبت‌نام کنند.

پس از تعیین شعبه متقاضیان بر اساس اولویت ثبت‌نام و میزان سهمیه ابلاغی از سوی بانک مرکزی، موضوع از طریق پیامک به اشخاص اعلام می‌شود. (متقاضی می‌تواند تا قبل از تعیین شعبه نسبت به ویرایش اطلاعات خود در سامانه از طریق گزینه «ویرایش ثبت نام قبلی» و تغییر بانک عامل اقدام کند.)

در مرحله سوم، متقاضی می‌بایست مدارکی مانند اصل و کپی تمامی صفحات شناسنامه پدر و فرزند، اصل و کپی کارت ملی پدر، کدپستی ۱۰ رقمی و آدرس کامل محل سکونت و کد رهگیری ۱۰ رقمی دریافتی از سامانه را ظرف ۱۲ روز کاری، به شعبه مربوطه ارسال و نسبت به تشکیل پرونده اقدام کند.

پس از تعیین شعبه و مراجعه متقاضی به شعبه تعیین‌شده، پذیرش متقاضی از سوی شعبه انجام می‌شود. متقاضی ۴۵ روز کاری مهلت دارد تا نسبت به تکمیل مدارک و ارائه ضمانت مورد پذیرش بانک اقدام کند.

لازم به ذکر است که این تسهیلات، با اعتبارسنجی از متقاضیان و اخذ سفته یا با حداکثر یک ضامن قابل پرداخت است و بر اساس اعلام بانک مرکزی، تمامی بانک‌ها ملزم به پرداخت وام فرزندآوری هستند.

مبلغ تسهیلات فرزندآوری

مبلغ این تسهیلات به ازای فرزند اول، ۲۰ میلیون تومان و به ازای فرزند دوم، ۴۰ میلیون تومان و به ازای فرزند سوم، ۶۰ میلیون تومان و به ازای فرزند چهارم، ۸۰ میلیون تومان و به ازای فرزند پنج به بعد، ۱۰۰ میلیون تومان است.

کارمزد تسهیلات

کارمزد تسهیلات فرزندآوری حداکثر ۴درصد به صورت سالانه است و پرداخت آن مبتنی بر اعتبارسنجی متقاضیان، با اخذ سفته از متقاضی و یا یک ضامن معتبر است. البته متقاضیان این وام باید به این نکته توجه کنند که تسهیلات تولد فرزند به افرادی تعلق می‌گیرد که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند، بالای ۲.۵ نباشد.

ارسال نظر

 • فرناد
  ۵ ۰

  با اون ۲۰تومان ببریم بچه دنیا بیاد یا چی

 • Eghbal Azizi
  ۴ ۱

  سلام من مراجعه کردم به بانک ملت بابت دریافت وام میگن باید کارمند رسمی بیارید حالا ما کارمند رسمی از کجا بیاریم کجا باید بریم

 • ناشناس
  ۱۳ ۰

  سلام من ضامن کارمند رسمی ندارم ب این وام هم خیلی نیاز دارم باید چکار کنم

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام مدارک ضامن،فیش حقوقی و کارت ملی‌و شناسنامه وبردیم بانک،بانک میگد پرینت حساب از ضامن و سندخودرو یا سند موتور باید بیارد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام من رفتم بانک،میگد از ضامن رسمی که بردم باید پرینت حساب حقوق ، فیش حقوق،سند خودرو یا موتور و کپی کارت ملی و شناسنامه بیارید

 • صلوات بفرست
  ۰ ۰

  سلام من رفتم بانک،میگد از ضامن رسمی که بردم باید پرینت حساب حقوق ، فیش حقوق،سند خودرو یا موتور و کپی کارت ملی و شناسنامه بیارید

 • ناشناس
  ۰ ۱

  چرا وام ۴۰ تومنی را ۳۸ میدن ۲ تومنش چی میشه

 • فرهان ماهان
  ۱ ۲

  باعرض سلام خنده دارنیست

  ۲۰میلیون وام میدن ۱۶ میلیون هزینه بیمارستان فقط میشه پوشاک وشیر خشک از کجا؟؟؟؟؟؟؟

 • امین
  ۱ ۰

  همه کارهام نجام دادم رفتم بعددوماه ازم پایان خدمت میخوان خیلی نیازداشتم به وام ولی خیلی شرایط سخت کردن

  • علی
   ۳ ۱

   سلام بانک ملی کارت پایان خدمت الزامیست میخواد؟؟

 • مهدی
  ۴ ۰

  بهتر دنبالش نرین جگرتون خون میککن

 • سعید
  ۴ ۱

  باسلام من 2ماه که میرم به بانک رفاه میگن باید پایان خدمت داشته باشید ایا درست میگن یانه

 • N.r
  ۰ ۰

  سلام درتاریخ ۱۲مرداد اعلام شد قراره شرط کارت پایان خدمت برداشته بشه وبانک مرکزی قبول کرد آیا به بانکها ابلاغ شده یانه؟؟؟

 • رضا زنداور
  ۰ ۰

  سلام من از اردیبهشت که بانک رفاء ثبت نام کردم هنوز تعیین شعبه برایم نشده چه باید کرد

 • علی بغیری
  ۰ ۰

  من رفتم و همین مدارکو دادم، بانک گفت باید ضامن هم بیاری. گفتم حالا این مدارکو بپذیرید تا بعدا ضامن هم بیارم ولی نپذیرفت و بی خیال این وام شدم. در حالی که اعتبارسنجی من حتی یک روز بدهی پرداخت وام رو هم نشون نمی داد.

آخرین خبر ها