تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

خرید بیمه ثالث و بدنه پژو ۲۰۷ از بیمه دات کام

بازار خودروهای اقتصادی در کشور ما بسیار محدود است و مشتریان دایره انتخاب چندان بالایی در این حوزه ندارند. خصوصا اگر بخواهند مقداری بیشتر هزینه کنند و یک ماشین سطح بالاتر داخلی را بخرند، معمولا گزینه‌های چندانی جلو راه آنها سبز نخواهد شد.

از جمله معدود خودروهایی که کمی لوکس‌تر از تولیدات پرتیراژ داخلی هستند و شاید بتوانند تا حدودی نظر اقشار متوسط و یا کمی ثروتمندتر را به خود جلب کنند، مدل‌هایی مثل پژو ۲۰۷، دنا پلاس، تندر پلاس و... خواهند بود. قیمت پژو 207 صفر کیلومتر (1400) در زمستان 1400 حدود 450 میلیون تومان است. تا همین چند سال پیش، قیمت خودروهای پژو 207 چیزی حدود 100 میلیون تومان بود؛ اما با توجه تورم، قیمت این مدل هم افزایش چشمگیری داشته است. در حقیقت باعث شده تا قیمت آن حدود سه برابر شود؛ اما مسئله اصلی فقط قیمت خودرو نیست، بلکه قطعات آن هم تحت تأثیر قرار گرفتند. شاید این مسئله الآن خیلی برای افراد مهم نباشد؛ اما وقتی که تصادفی می‌کنند، آنگاه برای جبران خسارت متوجه فاجعه یا همان عمق قضیه خواهند شد. در این جاست که بیمه شخص ثالث پژو 207 و بیمه بدنه  pegeuot207 کارساز خواهد بود. بر اساس قانون جدید، این خودرو در دسته گروه نامتعارف قرار می‌گیرد.احتمالاً باید در جریان این مسئله قرار گرفته باشید که پرداخت خسارت‌های وارد شده به خودروها در تصادفات تغییراتی داشته است. خودروها به دو دسته اصلی متعارف و نامتعارف تقسیم می‌شوند؛ اما منظور از خودروی متعارف و نامتعارف چیست و بیمه خودروی نامتعارف چگونه خواهد بود؟

خودروی متعارف و نامتعارف چیست؟

تعیین خودروی متعارف و نامتعارف بر اساس ارزش روز آن تعیین می‌شود. در صورتی که ارزش روز خودرو کمتر از نصف مبلغ دیه مرد کامل در ماه حرام باشد، جزو خودروی متعارف قرار می‌گیرد. حالا اگر ارزش آن بیشتر از نصف مبلغ دیه مرد کامل در ماه حرام باشد، خودروی نامتعارف خواهد بود.

قوه قضاییه میزان دیه را اعلام می‌کند. میزان دیه در ماه حرام در سال 1400برابر با 640 میلیون تومان است که نصف آن برابر با 320 میلیون تومان خواهد شد. از این رو، خودروهای با ارزش کمتر از 320 میلیون در گروه متعارف و خودروهایی با ارزش 320 میلیون در گروه نامتعارف قرار می‌گیرد.

بیمه بدنه پژو 207 چیست؟

بیمه بدنه پژو 207 خسارات مالی وارد شده به خودروی راننده مقصر را پوشش می‌دهد. در تصادفات، بیمه شخص ثالث فقط خسارت‌های جانی اشخاص ثالث و راننده مقصر و خسارت مالی وارد شده به خودروی زیان دیده و را تحت پوشش قرار می‌دهد. راننده پژو 207 مقصر باید هزینه‌های مربوط به تعمیر بدنه و قطعات و خرید نمونه‌های جدید را از جیب خود پرداخت کند. با توجه به افزایش قیمت‌ها به ویژه در حوزه خودرو، جبران خسارات برای مالک پژو 207 بسیار سنگین خواهد بود. در اینجا، راننده می‌تواند با خرید آنلاین بیمه بدنه پژو 207 خسارات مالی وارد شده را جبران کند.

بیمه بدنه خودرو

بیمه بدنه و ثالث حامی مالی رانندگان در تصادفات

پژو 207 متعارف است یا نامتعارف؟

پاسخ این سؤال به ارزش روز مدل خودروی پژو 207 دارد. مدل‌های 1400 و دو سال قبل از آن به دلیل اینکه قیمتشان بیشتر از 320 میلیون تومان است، جزو گروه نامتعارف قرار می‌گیرند. مدل‌های قدیمی‌تر به دلیل اینکه قیمتشان کمتر از 320 میلیون تومان، متعارف هستند.

تفاوت پژو 207 متعارف و نامتعارف در چیست؟

تفاوت خودروی پژو 207 متعارف و نامتعارف در چگونگی پرداخت خسارت آن است:

  • اگر خودروی پژو 207 مدل قدیمی باشد، به دلیل اینکه قیمت آن کمتر از 320 میلیون تومان است، در صورت تصادف (زیان دیده بودن) جبران خسارت او همانند خودروی عادی حساب می‌شود. در حقیقت او می‌تواند تا سقف معین، خسارت خود را کامل از بیمه شخص ثالث طرف مقابل دریافت کند.
  • اگر خودروی پژو 207 مدل جدید بوده و قیمت آن بیش از 320 میلیون تومان باشد، پرداخت خسارت به او متفاوت خواهد بود. مالک خودروی نامتعارف، حداکثر میزان خسارتی که می‌تواند از بیمه شخص ثالث راننده مقصر دریافت کند، حداکثر 320 میلیون تومان است. مالک پژو 207 مدل‌های جدید بیشتر از این مبلغ را دیگر نمی‌تواند از راننده مقصر دریافت کند و باید از طریق بیمه بدنه خود جبران کند.

قیمت خسارت به بدنه خودرو 207 چگونه محاسبه می‌شود؟

در خصوص محاسبه قیمت بیمه بدنه باید گفت که این مسئله به قیمت خود خودرو بستگی دارد. اگر ارزش پژو 207 کم باشد، جزو گروه نامتعارف است. در صورتی هم که راننده چنین خودرویی تصادفی داشته باشد، می‌تواند کامل آن را از طریق بیمه شخص ثالث فرد مقصر جبران کند.

 

حالا اگر قیمت خودروی پژو 207 بیشتر از 320 میلیون تومان (بیشتر برای خودروهای مدل 1400)، دیگر فرمول محاسبه آن متفاوت خواهد بود. در این حالت، پژو جزو گروه نامتعارف بوده و مالک 207 نمی‌تواند از نصف مبلغ دیه مرد کامل ماه حرام یعنی 320 میلیون تومان بیشتر دریافت کند.

محاسبه بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث خودرو

محاسبه بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث خودرو

محاسبه خسارت وارد شده به خودروی نامتعارف بر اساس دیه ماه حرام و قیمت گران‌ترین خودروی متعارف است. به این صورت، اگر راننده پژو 207 مدل 1400 با یک خودروی متعارف تصادف کند و برای مثال آینه خودروی او آسیب ببیند، خسارتی که به او پرداخت می‌شود، برابر با گران‌ترین مبلغ آینه بغل خودروی متعارف است. قیمت این مبلغ نباید از 320 میلیون تومان بیشتر باشد. اگر بیشتر شود، بقیه خسارت از طریق بیمه بدنه پژو 207 جبران خواهد شد. اگر مالک بیمه بدنه نداشته باشد، هزینه را باید از جیب خودش بپردازد.

بیمه شخص ثالث پژو 207 چیست؟

بیمه شخص ثالث پژو 207 خسارت‌های جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث را پوشش می‌دهد. این بیمه‌نامه اجباری بوده و تمامی مالکان خودروی پژو 207 باید داشته باشند. راننده در صورت همراه نداشتن این بیمه خودرو، توسط پلیس جریمه شده و خودرو به پارکینگ منتقل خواهد شد.

اشخاص ثالث در این بیمه‌نامه شامل سرنشینان خودروی مقصر (پژو 207)، راننده و سرنشین خودروی زیان دیده، عابران و راکب و ترک‌نشین موتور مقابل هستند. همچنین خسارت‌های جانی هم شامل فوت، ازکارافتادگی، شکستگی و نقص عضو هستند. علاوه بر این هزینه‌های پزشکی هم تحت پوشش قرار خواهد گرفت.

برای خرید آنلاین و اینترنتی ارزان ترین بیمه شخص ثالث پژو ۲۰۷ و بهره‌مندی از پوشش‌های آن به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://bimeh.com/thirdparty/peugeot207

داشتن بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه

همانطور که در بالا هم نوشتیم، در صورتی که مالک خودروی پژو 207 بیمه بدنه نداشته باشد، باقی خسارت را باید از جیب خود پرداخت کند. بیمه بدنه خسارت‌های مالی وارد شده به خودرو جبران می‌کند. این بیمه‌نامه با اینکه اختیاری است؛ اما با توجه به افزایش قیمت خودرو و قطعات آن و با توجه به تقسیم‌بندی خودروها به دو دسته متعارف و نامتعارف، داشتن بیمه بدنه دیگر اجباری است. نکته اصلی اینجاست که قیمت پژو 207 مدل 1400 خیلی بیشتر از 320 میلیون تومان نیست؛ اما قیمت قطعات آن بالا است.

اما مالک پژو 207 در کنار توجه به بیمه بدنه، باید به بیمه شخص ثالث خود هم دقت داشته باشد. در صورتی که راننده پژو 207 با خودروی نامتعارف دیگری تصادف کند، در صورت داشتن بیمه شخص ثالث با میزان پوشش بالا می‌تواند بیشتر خسارات را جبران کند. بیمه شخص ثالث، بیمه‌نامه اجباری است که خسارت‌های جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث و خسارت‌های جانی وارد به خود راننده را پوشش می‌دهد.

پس داشتن بیمه شخص ثالث با میزان پوشش مالی بالا و همچنین بیمه بدنه برای جبران مابقی خسارت‌ها برای مالک پژو 207 ضروری است.

در خانه و آنلاین بیمه بخرید

در خانه و آنلاین بیمه بخرید

خرید بیمه شخص ثالث و بدنه از بیمه دات کام

خرید همزمان بیمه شخص ثالث با میزان پوشش مالی بالا و بیمه بدنه برای راننده پژو 207 سخت است؛ اول از همه اینکه در خرید حضوری باید یک کارگزاری را پیدا کرد. دوم اینکه امکان استعلام و مقایسه به صورتی عادی وجود ندارد؛ اما خیلی راحت مالکان این مدل خودرو می‌توانند با استفاده از سامانه بیمه دات کام اقدام به تهیه و خرید بیمه شخص ثالث و بدنه پژو 207 کنند. فقط کافی است تا وارد سایت bimeh.com و بعد از استعلام شرکت‌های بیمه‌گر، آن‌ها را با هم مقایسه کنند. در آخر موردی را که تناسب بهتری با شرایطشان داشت، انتخاب کنند. برای دریافت مشاوره برای خرید ارزانترین بیمه کارشناسان بیمه دات کام در خدمت هستند.

راه‌های ارتباط با بیمه دات کام:

نشانی: تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶

کد پستی: ۱۹۹۸۶۵۳۷۴۰

شماره های تماس: 4372-021

پست الکترونیکی: [email protected]

برای اطلاعات کامل در خصوص بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث ماشین پژو ۲۰۷ و پوشش‌های آن، می‌توانید به سایت بیمه دات کام (bimeh.com) مراجعه نمایید.

این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها