تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

خرید بیمه بدنه تیبا ۲ با تضمین قیمت عالی از بیمه دات کام

بیمه بدنه خسارات حوادث تیبای ۲ راننده مقصر را جبران می کند.

قیمت قطعات خودرو درزمستان 1400 افزایش چشمگیری داشته است. یک ماه از افزایش ۱۸‌درصدی قیمت خودرو می‌گذرد. این یک ماه از آن جهت دارای اهمیت است که برخلاف قیمت‌گذاری شورای رقابت، تغییرات قیمتی این بار با وعده و وعیدهای زیادی از سوی وزارت صمت همراه بود؛ وعده رشد تولید، تنظیم بازار و در نهایت تکمیل محصولات ناقص و دپویی انواع خودروها نظیر تیبا2 نیز در بین اخبار خودرویی دیده شد. تیبا 2 خودرویی هاچبک و شبیه به ساختار پراید 111 است. این مدل به دلیل ویژگی‌های فنی به روز و ظاهر جوان‌پسند، توانسته علاوه بر داشتن محبوبیت بین جوان‌ها، به گزینه اول خانواده‌ها هم تبدیل شود. در حال حاضر چالش مشترک بین همه دارندگان تیبا 2، افزایش قیمت قطعات آن است. قطعاتی که احتمال آسیب به آن‌ها در تصادفات زیاد است.به علاوه،زمانی‌که خیابان‌ها پُر از خودروهای مختلفی باشد که هر کدام با سبک و قوانین خاص خود رانندگی می‌کنند، دیگر مسئله این نیست که شما چقدر به قوانین راهنمایی و رانندگی احترام می‌گذارید یا چقدر راننده ماهری هستید. متأسفانه همیشه احتمال این موضوع وجود دارد که به‌خاطر بی‌احتیاطی یک راننده، خودروهای دیگر نیز در اثر حادثه رانندگی آسیب ببینند. بنابراین بهترین راهکار این است که از بیمه بدنه برای خودروی تیبا2 استفاده کنید. هر چند که بیمه بدنه خودرو اجباری نیست اما دریافت آن می‌تواند مزایای بسیاری برای شما به همراه داشته باشد.خواندن این مطلب به همه رانندگان خودروی تیبا2جهت آشنایی با نحوه خرید بیمه بدنه این خودرو کمک می‌کند.

چرا باید به نقاط آسیب‌پذیر تیبا 2 بیشتر توجه کرد؟

قبل اینکه بخواهیم پاسخ سؤال را بدهیم، در ابتدا بهتر است که دلایل توجه به نقاط آسیب‌پذیر تیبا 2 را بدانیم. بعضی قطعات خودرو هستند که احتمال آسیب به آن‌ها در تصادفات زیاد است.قسمت‌های آسیب‌پذیر خودرو در تمامی خودروها یکسان است؛ اما اختلاف قیمت بین آن‌ها متفاوت بوده که همین تفاوت می‌تواند میزان اهمیت و توجه را تعیین کند.

بیمه بدنه خسارت ریسک واژگونی انواع ماشین ها نظیر تیبا 2 را جبران می کند..

بیمه بدنه خسارت ریسک واژگونی انواع ماشین ها نظیر تیبا 2 را جبران می کند..

این نقاط شامل موارد زیر هستند:

 • سپر خودرو اولین نقطه‌ای که در هر تصادف حتی جزئی هم آسیب می‌بیند. هر راننده بعد از تصادف با هر خودرویی، به اولین نقطه‌ای که نگاه می‌کند، سپر است. سپر قطعه‌ای است که در صورت آسیب قابل تعمیر نیست و باید عوض شود.
 • چراغ‌ها هم بعد از سپر جزو لوازمی هستند که آسیب جدی می‌بینند. به دلیل جنس خاص چراغ‌ها، شیشه یا تلق، فقط کافی است تا یک فشار بیش‌ازحد به آن‌ها وارد شود. به راحتی خرد شده و چاره‌ای جز خرید نمونه جدید نیست.
 • گلگیر دیگر قسمتی است که در تصادفات آسیب می‌بیند. اگر آسیب به گلگیر خیلی جدی باشد، به احتمال اینکه باید با یک نمونه جدید عوض شود، زیاد خواهد بود؛ اما در بیشتر مواقع می‌توان با استفاده صافکاری و رنگ، آن را مانند روز اولش کرد.
 • چرخ ها هم در تصادفات آسیب جدی می‌بینند. البته گاهی خود چرخ آسیب نمی‌بیند؛ اما به دلیل صدمه به ساختارآن، امکان رانندگی وجود ندارد. در بدترین حالت، چرخ سوراخ شده و از آن دیگر نمی‌توان استفاده کرد.

این قطعات در یک تصادف تیبا 2 با هر خودرو یا شی‌ء ثابت و متحرک دیگری، بیشتر از بقیه آسیب می‌بینند. این قیمت‌ها متوسط هستند و ممکن است که شما در جایی، آن‌ها را گران‌تر یا ارزان‌تر پیدا کنید. مسئله اینجاست که در یک تصادف، اینکه کدام قسمت‌ها آسیب‌دیده یا سالم می‌مانند، مشخص نیست. این مورد به شدت تصادف و چگونگی برخورد خودروی تیبا 2 بستگی دارد. به هر حال حداقل دو قطعه آسیب می‌بینند که باید عوض شوند. با توجه به قیمت‌ها، حداقل 200 هزار در بهترین حالت برای راننده تیبا 2 هزینه خرید آب خواهد خورد. حالا باید اجرت تعمیر را هم حساب کرد.

چگونگی جبران خسارت‌های وارد با بیمه بدنه تیبا2

حالا به سراغ پاسخ سؤالی می‌رویم که در ابتدا پرسیدیم. اینکه چگونه خسارت‌های وارد شده به بدنه تیبا 2 را کاهش داد؟ بهترین راه برای کاهش هزینه‌های تعمیرات، استفاده از بیمه بدنه است. بیمه بدنه اختیاری است و خسارت‌های مالی وارد شده به خودروی مقصر را پوشش می‌دهد. با توجه به افزایش قیمت خودرو و قطعات آن، همانطور که در بالا هم به بعضی قیمت‌های قطعات مهم اشاره کردیم، دیگر خرید بیمه بدنه کم کم از حالت اختیاری به اجباری تغییر کرده است.

پوشش بیمه بدنه به دو بخش اصلی و اضافی تقسیم می‌شود. پوشش‌های اصلی بیمه بدنه شامل موارد زیر هستند:

 • سرقت کلی
 • خساراتی که حین نجات و انتقال خودرو به آن وارد می‌شود
 • رخ دادن حادثه برای اتومبیل
 • خساراتی که با رخ دادن حوادث آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه (آصا) به وسیله‌‌نقلیه بیمه‌شده و یا وسایل یدکی همراه آن ها وارد می‌شود.
 • خسارت‌های وارده به لاستیک و چرخ‌های اتومبیل بیمه شده. بیمه‌گر در بیمه بدنه اتومبیل  تعهد به پرداخت خسارت باتری خودرو و لاستیک‌ها تا مبلغی معادل ۵۰ درصد مبلغ نوی آن‌ها می دهد.

3

پوشش‌های اضافی هم خود بیمه‌گزار می‌تواند بنا بر شرایط و نیاز خود خریداری و اضافه کند که شامل موارد زیر هستند:

 • خسارت‌های ناشی از بلایای طبیعی طوفان، سیل و زلزله
 • خسارت‌های ناشی از پاشیده شدن موارد اسیدی و شیمیایی و رنگ‌ها
 • خسارت‌های ناشی از شکستن شیشه بر اثر حادثه
 • خسارت‌های ناشی از سرقت لوازم و قطعات غیرفابریک
 • خسارت‌های ناشی بودن خودرو در تعمیرگاه و استفاده نکردن از آن

عوامل موثر بر قیمت بیمه بدنه تیبا 2

قیمت بدنه تیبا 2 نسبت به تعمیر و خرید قطعات بسیار ناچیز است؛ البته نرخ بیمه بدنه به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل موارد زیر هستند:

 • نوع و مدل خودرو می‌توانند از عوامل مؤثر بر قیمت بیمه بدنه تیبا 2 باشند.
 • سال ساخت که از مهم‌ترین مؤلفه‌های تأثیرگذار بر قیمت بیمه بدنه تیبا 2 است. هرچه سال ساخت خودروی تیبا2 قدیمی‌تر باشد، بیمه‌گزار باید مبلغ بیشتری را بپردازد.
 • تخفیف عدم دریافت خسارت (به ازای هر سال، درصد تخفیف افزایش دارد.)
 • انتخاب هر کدام از پوشش‌های اضافی باعث افزایش قیمت بدنه تیبا 2 خواهد شد.

از دیگر عوامل تأثیرگذار بر قیمت بیمه بدنه تیبا 2 شامل:

 • تعداد سیلندر
 • تخفیف پرداخت نقدی
 • تخفیف خودروی صفر
 • شرایط شرکت بیمه‌گر در خصوص فروش بیمه‌نامه
 • ارزش روز خودروی تیبا

رانندگان خودروی تیبا می‌توانند برای خرید بیمه بدنه به صورت حضوری یا آنلاین اقدام نمایند. درصورت تمایل به استعلام، مقایسه یا خرید بیمه بدنه تیبا2 به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://bimeh.com/carbody/tiba2

خرید آنلاین بیمه بدنه ماشین از بیمه دات کام

خرید اینترنتی بیمه بدنه انواع مختلف ماشین از سامانه بیمه دات کام

خرید اینترنتی بیمه بدنه انواع مختلف ماشین از سامانه بیمه دات کام

متأسفانه بعضی از رانندگان فکر می‌کنند که خرید بیمه بدنه خیلی سخت است و باید خودرو را به نمایندگی شرکت بیمه‌گر برای بازدید برند که کاری بسیار وقتگیر است. در صورتی که اینطوری نیست و به راحتی و با استفاده از سامانه بیمه دات کام، سامانه خرید اینترنتی بیمه ، می‌توان در سریع‌ترین زمان ارزانترین بیمه بدنه خودرو را خریداری کرد. فقط کافی است تا وارد سایت https://bimeh.com/  شده و بیمه بدنه ماشین مدنظر  را خریداری نمایید. بعد از خرید، کارشناسان BIMEH.COM برای بازدید از خودرو با شما تماس خواهند گرفت. بعد از بازدید خودروی تیبا، بیمه بدنه مدنظر شما صادر شده و به راحتی می توانید رایگان دریافت کنید.

کانال‌های ارتباط با مشاوران بیمه دات کام:

نشانی: تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶

کد پستی: ۱۹۹۸۶۵۳۷۴۰

شماره های تماس: ۰۲۱-۴۳۷۲

پست الکترونیکی: [email protected]

این مطلب رپرتاژ آگهی می باشد و توسط تحریریه اقتصادآنلاین تهیه نشده است.

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها