کد خبر 578198
گزارش عملکرد اعتباری بانک توسعه صادرات ایران در پایان شهریور ماه؛

رشد ۴۳ درصدی تسهیلات اعطایی

مجموع تسهیلات اعطایی بانک توسعه صادرات ایران در شش ماه اول سال جاری به میزان ۸۹،۶۰۰ میلیارد ریال بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با رقم ۶۲،۵۸۰ میلیاردریال به میزان ۴۳ درصد رشد داشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین، مجموع تسهیلات اعطایی بانک در پایان سال ۱۳۹۹ معادل ۱۲۹،۱۲۴ میلیاردریال بوده است.

همچنین مانده تسهیلات بانک تا پایان شهریور ماه سال جاری ۶۴۸،۴۴۴ میلیاردریال است که درصد رشد نسبت به پایان سال قبل ۷.۸درصد است.

براساس این گزارش مانده تسهیلات بانک در بخش ریالی تاپایان شهریور ماه سال ۱۴۰۰، معادل ۱۰۱،۰۴۱میلیارد ریال و مانده تسهیلات بانک در بخش ارزی برابر با ۳،۴۳۶ میلیون دلار است.

این گزارش می افزاید : تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی تا پایان شهریورماه سالجاری بالغ بر ۲۲،۳۵۹ میلیاردریال بوده است. بانک تا پایان شهریورماه از منابع داخلی ۶۷،۲۴۱ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.

تسهیلات اعطایی بانک توسعه صادرات به شرکت های تولیدی در پایان شش ماه اول سال جاری ۸۸،۱۴۷ میلیاردریال بوده است که ۹۸ درصد کل تسهیلات اعطایی را به خود اختصاص می دهد.

تسهیلات اعطایی بانک توسعه صادرات به شرکت های کوچک و متوسط تا پایان شهریور ۱۴۰۰ به ۱۵،۹۰۴ میلیاردریال بالغ شده و این عدد در پایان سال گذشته ۱۶،۸۵۵ میلیارد ریال بوده است که در مقایسه با مدت مشابه رشد قابل توجهی را نشان می دهد.

 

 

ارسال نظر