کد خبر 531377

بانک اقتصادنوین گل کاشت / ثبت ۱۷۲۶میلیارد ریال سود عملیاتی در اردیبهشت ۱۴۰۰

بانک اقتصادنوین در اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، گل کاشت و موفق به کسب یک هزار و ۷۲۶ میلیارد ریال سود عملیاتی شد که این رقم نسبت به سود اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، حدود ۱۳ برابر شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، بر اساس اطلاعات منتشرشده در سامانه اطلاع‌رسانی ناشران (کدال)، بانک اقتصادنوین در اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، حدود ۱۴ هزار و ۵۲۶ میلیارد ریال از محل واسطه‌گری مالی درآمد کسب کرده است. هم‌چنین سود پرداختی به منابع تامین شده در این بانک به ۱۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال رسیده که مقایسه این دو رقم نشان از ثبت سود عملیاتی به میزان یک هزار و ۷۲۷ میلیارد ریال در اردیبهشت‌ سال جاری دارد.

این بانک در ماه مشابه سال ۱۳۹۹، حدود پنج هزار و ۱۰۴ میلیارد ریال درآمد از محل واسطه‌گری مالی کسب و در مقابل رقمی  حدود چهار هزار و ۹۲۵ میلیارد ریال به منابع تامین شده سود پرداخت کرده بود. سود عملیاتی بانک اقتصادنوین در اردیبهشت‌ماه سال گذشته حدود ۱۷۸ میلیارد ریال بود که این رقم در اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، بیش از ۱۳ برابر شده است.

گفتنی است، سود عملیاتی بانک اقتصادنوین در فروردین‌ماه سال جاری یک هزار و ۴۹۲ میلیارد ریال بود که رقم تجمیعی آن در دو ماه ابتدایی سال، به سه هزار و ۲۱۹ میلیارد ریال رسید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر