اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

صعود ۵۰درصدی درآمد عملیاتی بانک صادرات در فرودین۱۴۰۰

بانک صادرات در فروردین ماه سال جاری بیش از ۴۸۰میلیارد تومان درآمد عملیاتی شناسایی کرد. این بانک در این مدت دو هزار و ۳۰۰میلیارد تومان درآمد تسهیلات اعطایی نیز کسب کرد.

اقتصاد آنلاین – سهیل بانی؛ در نخستین ماه سال ۱۴۰۰، بانک صادرات بیش از ۴۵۲هزار میلیارد تومان سپرده‌های گوناگون جذب کرد که این رقم نسبت به اسفند 99، ۴۱درصد و نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۴۸درصد کاهش یافته است. همچنین این بانک در این مدت نزدیک ۱۸هزار میلیارد تومان تسهیلات اعطا کرد که نشان از کاهش ۶۱درصدی نسبت به اسفند ماه 99 دارد. با این حال این رقم نسبت به فروردین ماه سال ۹۹، ۶۱درصد افزایش یافته است. 

 بانک صادرات در فروردین ماه، دو هزار و ۳۰۰میلیارد تومان از تسهیلات اعطایی درآمد کسب کرد که این رقم حاکی از کاهش ۲۲درصدی نسبت به ماه گذشته و افزایش ۶۷درصدی آن نسبت به فروردین ۹۹ است. به این ترتیب روند رشد درآمد تسهیلات اعطایی بانک صادرات در سه ماه اخیر، متوقف شده است.

سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری بانک صادرات در فروردین ماه به حدود هزار و ۸۲۰میلیارد تومان رسید که نسبت به اسفند ماه سال گذشته، ۳۱درصد کاهش یافته است. با این وجود این مقدار نسبت به فروردین ماه 99، ۳۱درصد رشد را ثبت کرده ‌است. 

به این ترتیب درآمد عملیاتی بانک صادرات در فروردین ۱۴۰۰، که با کسر کردن سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری از درآمد تسهیلات اعطایی این بانک در مدت ذکر شده بدست می‌آید با ۵۰درصد رشد نسبت به ماه گذشته به ۴۸۲میلیارد تومان رسید.
صادراتصادرات

بیشتر بخوانید
ارسال نظر